Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Kaçkar Dağları Gibi Dimdik Duruyoruz'

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kaçkar Dağları Gibi Dimdik Duruyoruz

Kaçkar Dağları Gibi Dimdik Duruyoruz

Bakan Bağış, ''Avrupa'da Türkiye'nin önüne engel olabileceğini zannedenlere Sayın Başbakanımızdan aldığımız güçle, Kaçkar Dağları gibi dimdik duruyoruz'' dedi.

İSTANBUL

Ümraniye Rizeliler Derneği ve Ümraniye Belediyesi tarafından Ümraniye Meydanı'nda ''1. Hamsi ve Horon Festivali'' düzenlendi.

Festivale katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

''Ülkemizde eğer Urfa şanlıysa, Antep gaziyse, Maraş kahramansa, Rize, İstanbul ve Siirt de mübarektir. Çünkü bu 3 şehir, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük liderinin doğmasına vesile olmuştur.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ders kitaplarındaki bir şiiri okuduğu bahanesiyle cezaevine gönderilirken 'Artık muhtar bile olamaz' deniliyordu. Ama hamdolsun o Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en başarılı başbakanı oldu, inşallah başkanı da olacak.''

Avrupa Birliği sürecinde kararlılıklarının devam ettiğini ifade eden Bağış, ''Avrupa'da Türkiye'nin önüne engel olabileceğini zannedenlere Sayın Başbakanımızdan aldığımız güçle, Kaçkar Dağları gibi dimdik duruyoruz, onlara anladıkları dilden cevaplarını veriyoruz'' dedi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da Rize'yi ''cennet'' diye tanımladıklarını dile getirerek, Türkiye'nin her yerinin ''cennetten bir köşe'' olduğunu söyledi.

Mutlu, ülkenin birlik ve beraberliği için çaba sarf ettiklerini ifade ederek, birlik beraberlik mayasının en güçlü taraflarından birinin, Karadenizliler olduğunu belirtti.

Daha sonra Bakan Bağış, Vali Mutlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile birlikte horon oynadı.

Festivalde vatandaşlara yaklaşık 10 ton hamsi ikram edildi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiBaşbakanEgemen BağışHüseyin Avni MutluİstanbulKahramanmaraşRecep Tayyip ErdoğanÜsküdar
Görüş Bildir