Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'İçki Yasağına Karşıyım'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

İçki Yasağına Karşıyım

İçki Yasağına Karşıyım

Gazeteci Nazlı Ilıcak Hürriyet gazetesinden İzzet Çapa'ya verdiği röportajda Kemal Ilıcak ve Emin Şirin'le olan evliliğinden THY'deki içki yasağına kadar birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu. Ilıcak, Kemal Ilıcak'a hiçbir zaman aşık olmadığını her zaman içki içtiğini ve bunu saklamadığını söyledi.

İşte o röportajdan bazı kesitler;

Nasıl tanıştınız Kemal Ilıcak'la?

  • Tanıştırıldık. Biz 1969'da görücü usulü evlendik. Kendisinin eski Demokrat Partililer'den pek çok tanıdığı vardı. Şehirli, iyi bir ailenin kızıyla evlenmek istediğini söylediğinde partiden bazı bakanlar yardımcı olmuşlar.

İlk akıllarına gelen siz mi olmuşsunuz?

  • Benden evvel bir başka kızı istemeye gitmişler. Kemal bakmış, kız naylon örtülü bir masada yemek ikram ediyor. "Ben köylü, o köylü, biz bu İstanbul'da ne yaparız?" demiş ve vazgeçmiş. Yanlış anlaşılmasın, köylüleri aşağıladığı yok, sadece kafasında başka bir şey hayal etmiş. Yoksa köklerine çok bağlıydı.

  • Bir çeşit mantık evliliğiydi bizimkisi. Hiçbir zaman "Kemal bana aşıktı, ben de Kemal'e aşıktım" diyemem.

  • Emin Şirin'le olan ikinci evliliğinizden bahsedelim. Kaç yıl evli kaldınız Emin Bey'le?

  • 9-10 yıl kadar.

  • Boşanma sebebinizin siyasi fikir ayrılıkları olduğu söylenir.

  • Hayır, beni aldattığını tespit ettim ve hemen boşanma kararı verdim. Evlilik uyum ve güven üzerine inşa edilen bir anlaşmadır. Bunlar ortadan kalktıktan sonra artık beraber yaşamanın bir anlamı kalmıyor. Kısaca çekiver kuyruğunu gitsin.

Nasıl tespit ettiniz aldatıldığınızı?

  • O milletvekili seçildiğinde doğal olarak sürekli birileri arıyor, telefonuna mesajlar bırakıyordu. Bir gün gelen mesajlara baktım ve durumu fark ettim.

Viskici misiniz Nazlı Hanım?

  • Yahu ben hiçbir zaman içki içtiğimi reddetmedim ki. Hâlâ içiyorum ama öyle aşırı miktarlarda değil. Mehmet Ali ise 90'ların başından beri ağzına alkol sürmemiştir. Yalnız burada şunu belirtmek istiyorum, fazla düşkün olmamama rağmen içki konusunda getirilen veya getirilmesi planlanan yasakları açıkça eleştiriyorum.

Herkesin hayat tarzı kendisine. İsteyen içkisini içebilmeli. Bunun zararını görecekse kendisi görecektir. İçki Müslümanlık'ta günah olabilir ama başka dinlerde böyle bir şey söz konusu değil. Çıkan bazı haberlerden açıkçası rencide oluyorum.

THY'de uygulanan yasak için ne diyorsunuz?

  • Ekonomik nedenlerle bazı seferlerde içki ikramının kaldırıldığı söyleniyor. Oysa THY kâr eden ve güzel işleyen bir müessese. Bu durumu olumsuz karşılıyorum.
Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

EvlilikİstanbulNazlı IlıcakTürk Hava Yolları
Görüş Bildir