Hüseyin Aygün Krizi Sona Erdi

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Hüseyin Aygün Krizi Sona Erdi

Hüseyin Aygün Krizi Sona Erdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, partisinin MYK toplantısında, Hüseyin Aygün'ün gündeme gelmediğini söyledi.

MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Toplantı sonrasında Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç'un yurt dışında olması nedeniyle Gürsel Tekin basın toplantısı düzenleyerek, MYK'nın gündemi hakkında bilgi verdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

MYK'nın ele aldığı öncelikli konunun terör ve terör sorununun çözümüne ilişkin gelişmeler olduğunu aktaran Tekin, CHP olarak bu alandaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi.

Terör sorununun çok ciddi bir konu olduğunu ancak iktidar yetkililerinin bunun farkında olmadığını ileri süren Tekin, "Bugün Sayın Çelik'in, gerçekten süreci dejenere eden, baltalayan neredeyse ciddiyetsizliğin ötesine varan cümleler kullandıklarını görüyoruz. Doğrusu bir taraftan barış diyeceksiniz öbür taraftan da barışın bütün yollarını tıkayabilecek cümleler kullanmayı kamuoyunun takdirine sunuyorum" diye konuştu.

Tekin, MYK'da ekonominin de ele aldığını, bu alanda olumsuz gelişmeler yaşandığını gördüklerini ifade etti. CHP'nin ekonomideki gelişmeleri yakından takip ettiğini vurgulayan Tekin, başta işsizlik olmak üzere ekonomiye ilişkin çalışma grubu oluşturulduğunu söyledi.

Dış politikanın da MYK toplantısında gündeme geldiğini belirten Tekin, "Fransa'nın Mali'ye müdahalesi, doğrusu Türkiye'nin bu konuda sessiz kalması çok ciddi sıkıntıdır. Uluslararası hukukun, BM'nin bu konuda devreye girmesi lazım" dedi.

Hüseyin Aygün'ün durumu

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Tekin, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün MYK'da görüşülüp görüşülmediği sorusu üzerine, "Sayın Aygün ile ilgili gündemimize en ufak bir şey gelmiş değil. Sayın Aygün, bizim iç konumuzdur. Elbette bunlar bizim içimizde konuşulabilecek şeyler. Gündemimizde yoktu. Bu, abartılacak bir konu da değil" diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, Hüseyin Aygün'ün bir davadan ceza aldığı ve bu cezadan kurtarılmak üzere CHP tarafından milletvekili yapıldığı iddialarının hatırlatılması üzerine ise Meclis'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dahil neredeyse tüm milletvekilleri için fezlekeler ve sonuçlanmamış davalar bulunduğunu ifade etti.

Aygün'ün aldığı ceza hakkında herhangi bir bilgisi olmadığını belirten Tekin, milletvekili olmak için hukuki kriterler bulunduğunu, Aygün'ün de bu kriterlere uyduğunu kaydetti.

Tekin, "Bizim, hiç kimsenin bugüne kadar bize yansıtılmamış sorunlarını seçim öncesi bilme şansımız yok. O konuda da hiçbir bilgimiz yok" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBirleşmiş MilletlerCumhuriyet Halk PartisiFransaKemal KılıçdaroğluRecep Tayyip ErdoğanTerörTunceli
Görüş Bildir