Hollanda'dan Vizesiz Seyahat İçin Tarihi Adım

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Hollanda'dan Vizesiz Seyahat İçin Tarihi Adım

Hollanda'dan Vizesiz Seyahat İçin Tarihi Adım

Türkiye'nin hemen her platformda başta Avrupa Birliği Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı arıcılığı ile Türkler'e yönelik vize uygulamalarının kaldırılması gerektiğini vurguladığı bir dönemde Hollanda'dan tarihe geçecek bir adım geldi.

İLİŞKİLER DONMA NOKTASINA GELMİŞTİ
Rumların dönem başkanı olmasıyla birlikte donma seviyesine gelen AB – Türkiye ilişkilerinde uzun bir aradan sonra olumlu bir gelişme yaşandı. Bugüne kadar ortaya atılan iddialardan farklı olarak, ilk kez bir Avrupa Birliği üyesi ülke ile Türkiye arasında vizesiz seyahat başlıyor.

Türkiye'de yaşayan, çalışan ya da iş sahipleri birAvrupa Birliği üyesi olan ülkeye kısa süreli de olsa vizesiz girebilecek.

HOLLANDA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI RESMİ YAZI YAZDI
Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'de iş sahibi olan Türk kökenli şirket sahiplerine vizesiz seyahati sağlamaları için konsolosluklara 15 ağustos'a kadar süre tanıyor. Bakanlık Avrupa Adalet Divanı Sosyal kararının uygulanmasını istiyor. Bakanlığın duyurusuna göre Türkiye'de yaşayan, çalışayan ya da iş sahipleri hollanda'ya kısa süreli olarak gelmeleri için vize şartı ortadan kalkıyor.

TÜRK KÖKENLİ OLMA ŞARTI
Duyuruda "Servis sağlayıcı, Türkiye'de ikamet eden ve çalışan ya da bir Türk kökenli bir şirket sahibi olmalıdır" ifadeleri kullanıldı.

6 AYDA BİR 3 AYLIK İZİN
Buna göre, Türkiye'de iş sahibi olan veya servis sağlayıcı olanlar, her 6 ayda bir 3 aylık sürelerde Hollanda'da vizesiz olarak seyahat edebilecek.

Hollanda'nın vize kararı Türkiye'nin AB üyeliğine yönelik en ciddi adımlardan biri olabilir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa Birliği
Görüş Bildir