Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Herşey Onun Gözlerini Farketmemle Başladı'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Herşey Onun Gözlerini Farketmemle Başladı : İstanbul'da Sanat

Herşey Onun Gözlerini Farketmemle Başladı : İstanbul'da Sanat

Herşey onun gözlerini farketmemle başladı. Öylesine uzaklarda bir yerlere bakıyordu ki sadece gölgesi gibi olabilmiştim çevresinde..onunla dans etmek istedim sonsuz ufuklar da. Onun gözlerinde olmak istedim ve bana baktığında beni gördüğü gibi hayatında hep beni tutsun istedim. Bir gün gözlerime baktığında kendini farkedecek ,yalnızca kendini…

Sokaklarda dolaştığımda onsuz birahanelerin kapısının önünden geçtim.Şarhoşlarla gözgöze gelmeden, onların şarkılarını içime atarak..oysaki onunla gözgöze gelebilmek hayallerde bile ne kadar güzel olurdu. Onun sesini hayatım boyunca duymak istiyorum… Tekrar karşılaşırmıyım bilemiyorum onunla..

Ama onunla aynı şehrin güneşini kucaklamak, her sabah perdelerimi açtığında onun soluduğu havadan odama doldurmak bile belki bir lütuf.

Bu şehire kalkıp inen her uçakta onun olduğunu düşünüyorum.Giden her yolcunun yerinde onu. Giden her yolcunun kalbinde bıraktığı bir anı gibi beni geride bıraktığını ve yeni bir şehir’ e değiştiğini hissediyorum sözlerimi..

Bir piyano başındayım ve onun için en güzel sözlerimi en güzel notalara yamalıyorum..ve içimden çıkan o muhteşem müzikte o sadece solist olarak sahnede..bir masadan uzaktan onu izliyorum..ve onun hayatıma bıraktığı şaheseri..

Bir çöl güneşi gibi yakıyor beni gece gündüz..her telefon açtığımda sanki karşıma çıkacakmış gibi. bütün duygularımı sevmiş olduğunu ümit ediyorum.Onun için hayatı daha çok seviyorum. Bu gün daha çok kendimleyim.kendimim. O benim mutlu olmamı isterdi. Biliyorum.

Denizlerin köpükleri gibi yok olup varlığımı belli ediyorum ve denize düşen her dal parçası gibi ona sürükleniyorum. Yaprakların damarlarından sızan yağmur suları gibiyim. onun yüzünde bir ferahlık olmak için onu arıyorum . Ve gün gelecek elimi tutacak…benim sıcaklığımı fark edecek…

Yine gün doğuyor. Sadece bir gece hayata ne kadar ışık saçıyor. Güneşin gelip geri dönen ışıkları kadar kalmalı sevgim hiç yoktan içinde…karşımda ki şöminenin önünde odunlar çatırdıyor. Karşımda’ ki mutlu aile fotoğrafları daha güzel gülümsüyorlar sanki… Biliyorum beni hissediyor da başını yastıkta çevirdiğinde. Benim onun kalbine yaklaştığımı ve onun sokaklarında onsuz dolaştığımı biliyor..

Pencereden bakıyorum İstanbul’ a… hiç durmayan bir şehir’ e . Dolmuşlar bilmem kaçıncı kez yine gelip gidiyorlar kararan sarı renkleri ile yağmur ıslatıyor deterjansız sokakları. Ama kayıyor yine de beyaz kelebekler gökyüzünden çimenlere… Bir kadın görüyorum. Elinde çantası önünde ayaklarını hızlıca çalıştırıyor. Ve önünde şemsiye satan bir çocuk . Birbirlerini farketmiyorlar. Kadın şemsiyesiz… çocuk ise müşterisiz… Saatlerce dursam da farketmeyecek mi beni diyorum içimden… Her gülüşünde içinde olmak istiyorum. Mutlulukların en güzeli aşkımın ona olan gücü gibi geçsin ömründe…

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbul
Görüş Bildir