Gözlerimizden Kalpler Çıktı! Dergi Kapağı Olan İlk Siyahi, Transeksüel ve Engelli Model

-

Aaron Philip, bir dergide kapak olan ilk siyahi, transeksüel ve engelli model oldu. Resmen gözlerimizden kalpler çıkaran bu çekimlere hep beraber bakalım.

Haziran demek Pride demek! Dünyanın en önde gelen dergilerinden biri olan PAPER, Aaron Philip'i kapak modeli yaptı.

Hareket ve duruş bozukluğu yani 'Serebral Palsi' hastası olan Aaron tüm tabuları yıkarak, dergi kapaklarında görmeye alıştığımız "kusursuz" tabusunu yıkıyor.

2018 yılından beri model olan Aaron, sosyal medya fenomeni.

Tek tip modelliğe alışık olduğumuz moda endüstrisi artık bu tabuyu yavaş yavaş üzerinden atıyor gibi görünüyor.

Paper Magazine'e verdiği röportajda şunları söylüyor Aaron;

““Moda endüstrisi sadece tek bir tip vücut modelini tanıyordu ve uzun zamandır tek bir tip vücut kabul ediliyordu. Ama şimdi biz sektöre giriyoruz. Bu iklimde, tüm vücut tipleri öne çıkmak ve takdir edilmek istiyor. Sadece takdir edilmek değil, aynı zamanda arzu edilebilir ve kabul edilebilir de olmak istiyor”. Moda dünyasında hala engelli insanlar daha az görünür ve daha az dikkat çekici. Ben, Jillian Mercado'dan sonra, moda sektöründeki iki engelli modelden biriyim artık.”

Dileriz ki, böyle güzel işlere daha çok tanık oluruz! 😍

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cosmos01

gözlerden kalp çıkacak bir durum ve bir tabu filan yıktığı yok bence, kapitalizmin satış yapacak yeni alanlara ihtiyacı var sadece...

kalem-kelam

Hareket ve duruş bozukluğu yani 'Serebral Palsi' hastası olan Aaron tüm tabuları yıkarak, dergi kapaklarında görmeye alıştığımız "kusursuz" tabusunu yıkıyor... Anladınız mı, TABU YIKIYOR bak!..

ulas-c.-cakmak

Gözlerim kanadı. Bir de aynı yere iki kez yıldırım düşmez derler. Buraya üçüncü kez vurmuş anlaşılan. Batı'nın iğrenç Politik Doğrucularının sakat olmayı ve cinsel kimlik bozukluklarını iyi bir şeymiş gibi gösterme çabaları. Neden çirkin,bozuk,aşağı olan her şey bu SJW tayfaya güzel geliyor acaba? Eh, tabii ben de cahil ve çirkin bir etnik azınlık üyesi olsam böyle düşünürdüm. Kendi çöplüğünüzde ne yaparsanız yapın, ancak ucubeliklerinizi bizlerin gözüne sokmayın lütfen. Bu gönderiyi düzenleyen de büyük olasılıkla aşağılık kompleksi yaşayan boktan bir Liboş. Yallah Kaliforniya'ya!

tuncay-yalcinkaya

Teknik olarak bir bozukluk ancak bu onun şanssızlığı o da böyle istemezdi böyle olmayı. Ama harbi üçlü kombo yapmış kız.

tuncay-yalcinkaya

tabii ki ten rengi bir aşağılama nedeni değil

sberkantyilmaz

triple double yapmış kendileri

tugba-taser

engelli insanlar yıllarca aileleri tarafından ya da kendi istekleriyle ve tabiyki toplumun dışlamasıyla kendilerini eve kapattılar. böyle haberler okuyunca çok mutlu oluyorum. birşeyler başarmış olmanın tadı, hele ki engellere rağmen. eşcinsel olmasına gelince , bu haberde dikkatimi çekecek en son bilgi bu sanırım. bazılarınız hala kimin kimle yattığını merak edecek kadar boş, bunun hakkında söz sahibi hissedecek kadar da densizsiniz.

Görüş Bildir