Gezi Parkı Olayları En Çok Beşiktaş'ı Vurdu

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Gezi Parkı Olayları En Çok Beşiktaş'ı Vurdu

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, İstanbul'da Gezi Parkı nedeniyle çıkan olayların İnönü Stadyumu'nun inşaatını da etkilediğini söyledi.

Başkan Orman, "Gezi Parkı ile ilgili çıkan olaylar, en çok da bizim ilçemizi etkileyen olay. İnşaat makinelerini alıyorlar, kırıyorlar. Polis, o makineleri oradan kaldırmamızı istedi. Biz de onun için bu olaylar bitsin de biz de işimize başlayalım diye gün sayıyoruz" dedi.

"GÜVENİLİRLİK KAZANDIK"

Fikret Orman, Konya Beşiktaşlılar Derneği'ni ziyaretinden sonra düzenlediği basın toplantısında kulübü borç ve davalarla devraldıklarını, büyük bir mücadele vererek sorunları aştıklarını belirtti. O dönemde kulübün batacağı yönünde endişelerin bulunduğuna dikkat çeken Orman, şöyle devam etti:

"Kimseden bağış toplamadan, yardım istemeden Beşiktaşlıların birlikte olmasıyla bu işlerin altından kalkılabileceği gözüktü. Beşiktaş sadece mali açıdan değil, piyasa güvenilirliğini de şu anda kazanmıştır. Bir sene önce hoca ararken hoca olmak istemeyenler ve gelmek istemeyenler, şu anda araya aracı sokup Beşiktaş'a teknik direktör olmak istiyorlar. Bu da başarılı bir süreç olduğunu göstermektedir."

İNÖNÜ STADYUMU

İnönü Stadyumu ile ilgili açıklamalarda bulunan Orman, şöyle konuştu:

"Göreve geldiği dönemde stat izinlerinin alındığını zannediyordum. Hiçbir çalışma ve müracaat yoktu. Hükümetimizin desteği ile 14 ay izin için uğraştık. Sonuç olarak tüm izinlerini aldık. Stat iznini aldık inşaata başlayacağız ama malum bu Gezi Parkı ile ilgili çıkan olaylar en çok da bizim ilçemizi etkileyen olaylar. Orada inşaat makinelerini alıyorlar. Kırıyorlar. Bu sürecin bitmesi için emniyet o makineleri oradan kaldırmamızı istedi. Biz de onun için bu olaylar bitsin de biz de işimize başlayalım diye gün sayıyoruz. Beşiktaş, İnönü Stadyumu'nu bir senede yapmak zorundadır. Çünkü gelir kaybımız var. Bir sene sonra stat bittiğinde Beşiktaş en az rakipleri kadar gelir elde eden bir yapıya ulaşacak."

QUARESMA AÇIKLAMASI

Quaresma'nın gönderilmesi ile ilgili de konuşan Orman, şu iddialarda bulundu:

"Ekonomik sorunları mali disiplin getirerek aştık. Ortaya bir adalet koyduk. Herkes bana (niye Quaresma'yı gönderdiniz) diye soruyor. 4 milyon Euro ücretle oynuyordu. Sözleşme gereği bu paraları hemen ödemek zorunda kalıyorsunuz. Çünkü ödemediğiniz taktirde bir ihtarname ile boşa çıkıyor. Hem istikbaldeki kontrat alacaklarını alma hakkı hem de ödediğiniz bonservis gideceği için ödemek zorundasınız. Fakat takım içinde yerli, milli her maç oynayan oyuncularımız ise 600 veya 700 bin liraya oynuyor. Bu arkadaşların da 2 senelik alacakları var. Bir yerde (Bugün bacağım ağrıyor oynamayacağım) diyen ve lig maratonunun yarısında takımda olmayan birisinin ücretini tam olarak ödemek zorunda olup öderken, öbür tarafta 50 maç oynayıp 2 senedir bekleyen bir yerden takım ruhu çıkmaz. Tavan ve taban ücreti belirledik ve uymayanlarla helalleşeceğiz dedik. Kabul etmeyen tüm oyuncularla helalleştik. Kimsenin bir lira parası kalmadı. Tabanda olanlarımızı da yukarı çıkardık."

DEMİRÖREN'E GÖNDERME

Beşiktaş eski başkanı Yıldırım Demirören'in siyah beyazlı kulübün kendisine olan 103 milyon lira borcunu hibe edeceği yönündeki açıklamaların sorulması üzerine Orman, şöyle dedi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşiktaş Jimnastik KulübüFikret OrmanGezi ParkıİstanbulPolisQuaresmaYıldırım Demirörenolay
Görüş Bildir