Flautre 'Kondom' Dedi Salon Buz Kesti

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Flautre 'Kondom' Dedi Salon Buz Kesti

Flautre 'Kondom' Dedi Salon Buz Kesti

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu'nda prezervatif gerilimi... AK Parti ve CHP'li vekiller 'kürtajı' tartışırken, KPK Eşbaşkanı Helene Flautre 'Kürtajı yasaklayacağınıza, okullarda prezervatif dağıtın' dedi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in de katıldığı toplantıda ilginç diyaloglar. Geçen hafta düzenlenen Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Toplantısı'nda CHP ve AK Parti milletvekilleri 'kürtaj tartışması' yaşadı. KPK Eşbaşkanı Fransız Parlamenter Helene Flautre ise 'Kürtajı yasaklayacağınıza, okullarda prezervatif dağıtın' önerisini sundu. Toplantıda buz gibi hava esti. AK Parti Milletvekili Halide İncekara öneriye tepkili...: - Konu nasıl gündeme geldi? CHP Milletvekili Aylin Nazlı Aka, Bakanımızı eleştirerek hakaret edince durmam mümkün değildi. Siyaset nedenim çocuk, katliamını savunamam.

  • KPK Eşbaşkanı Helene Flautre, 'kürtajı çocuk katliamı' gören zihniyeti eleştirmiş? Önce dini bir söylem olup olmadığını sordu. Ardından, 'Kürtajı yasaklayacağınıza okullarda prezervatif dağıtın' dedi. Konuşma çok ileri gidecekti, yanıt vermedim. O tartışma ilkokulda prezervatif dağıtılması noktasına kadar gider. Liseyi kastediyor. AB'deki mantığı anlamıyorum. Herkes birbiriyle yatsın, kalksın ama evlenmesin. Gençlerde 'cinsel özgürlüğü' savunuyorlar. Erken yaşta çocukların hamile kalmalarını yasaklayan hiçbir tedbirleri yok. Sadece 'prezervatifle koruyun' diyorlar.

  • Kadıköy'deki kürtaj hakkını savunan yürüyüşü eleştirdiniz....

Kürtaja, 'Kadın bedeni benim bedenim, karışmayın' diyorlar. Ama karışılan şey kadının kendi bedeni değil. Sivilceyi aldırmaktan bahsetmiyoruz. Bedeninizde yaşamaya çalışan bir candan bahsediyoruz. 'Kediler, köpekler hadımlanmasın, çoğalmaları engellenmesin' diye yürüyüş yapan kadınlarla 'çocuklar öldürülsün' diyen kadınların aynı olmasını anlayamıyorum.

  • Tartışma tecavüze uğrayan kadının da doğurması ile doruğa taşındı? Canlı bir varlığı isteyip istememek diye bir hakkınız olamaz. O zaman her istemediğimiz her nefret ettiğimiz şeyi yok etmemiz lazım.
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAvrupa BirliğiCumhuriyet Halk PartisiFatma Şahinhamile
Görüş Bildir