Erdoğan'dan Akdeniz Üniversitesi Hastanesine Ziyaret

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan'dan Akdeniz Üniversitesi Hastanesine Ziyaret

Erdoğan'dan Akdeniz Üniversitesi Hastanesine Ziyaret

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar ve dördüncü yüz nakli yapılan Turan Çolak ile operasyonu yapan ekibi ziyaret etti.

Eşi Emine Erdoğan ile Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne gelen Erdoğan'ı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi B Blok girişi önünde Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, Anabilim Dalı Başkanı Yardımcısı Doç. Dr. Özlenen Özkan, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Abdullah Erdoğan ile yüz nakli yapılan Uğur Acar karşıladı.

Hastane girişinde Uğur Acar ile sohbet eden Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin, “Uğur Acar'ın yüzünü nasıl buldunuz?” sorusunu, “Benim nasıl bulduğum değil, kendisinin nasıl bulduğu önemli. Uğur kendisini çok iyi hissediyor. Ameliyat başarılı geçmiş. Bu da bizi mutlu ediyor” dedi.

HANIM BURADA MI?

Başbakan Erdoğan'ın Uğur Acar'a “Hanım burada mı?” diye sorması üzerine Acar, evli olmadığını söyledi. Bunun üzerine Başbakan Erdoğan, nakli gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan'a “Bu evlenmemiş miydi daha?” dedi.

Prof. Dr. Ömer Özkan da, Uğur Acar'ın henüz 20 yaşında olduğunu, ama bir gün evleneceğini söyledi.

Öte yandan alınan bilgilere göre, Başbakan Erdoğan Prof. Dr. Ömer Özkan'dan hastanelerinde Türkiye'nin dördüncü yüz nakli yapılan Turan Çolak'ın sağlık durumuna ilişkin bilgi aldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir