5 Ekim Dünya James Bond Günü

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

5 Ekim Dünya James Bond Günü

5 Ekim Dünya James Bond Günü

5 Ekim'de 50 yaşına basacak olan James Bond serisi şerefine Cuma günü Dünya James Bond günü olacak. 1962’de yazar Ian Fleming’in romanından Albert R. Broccoli ve Harry Saltzman tarafından perdeye taşınan efsane, bugün serinin son macerası Skyfall ile 23 filme ulaşmış durumda. Film ülkemizde 'da vizyona girecek.

Dünya James Bond Günü kapsamında düzenlenecek etkinliklere göz atarsak; New York’da Modern Sanat müzesinde düzenlenecek tüm Bond filmlerini kapsayan bir sergi düzenlenecek, Los Angeles’ta düzenlenecek bir Akademi'nin evsahipliğini yapacağı Bond Müzikleri gecesi ve dünyanın pek çok yerinde EVERYTHING OR NOTHING: The Untold Story of 007 isimli belgeselin gösterimi gerçekleşecek.

M geçmişiyle yüzleşeceği ve Bond'un M’e karşı sadakatinin sınanacağı Skyfall'da Daniel Craig tekrar başrolde. Sam Mendes'in yönetmenliğinde çekilen filmin Bond kızı ise Bérénice Marlohe.

Yeri gelmişken, filmin resmi müziği 5 Ekim günü 0.07'de ADELE.TV dinleyicilerle buluşacak. Ünlü İngiliz müzisyen Adele'in 21 adlı albümünden sonra yaptığı ilk çalışma olan parça Londra’da Abbey Road Stüdyosunda ‘Skyfall’ 77 müzik aletinden oluşan bir orkestra eşliğinde kayıt edildi.

Haberin Tamamı İçin:

Dünya James Bond Günü

Dünya James Bond Günü

James Bond serisinin 50. yıldönümü olan bugün (5 Ekim), Dünya James Bond olarak kutlanacak. Yazar Ian Fleming'in "Dr.No" adlı kitabından aynı adla sinemaya uyarlanan ilk James Bond filmi 1962'de, Türkiye'de ise 1966 yılında gösterime girdi. Bu kapsamda yapılan etkinlikler arasında; New York Modern Sanat Müzesi'nde düzenlenecek tüm Bond filmlerini kapsayan sergi, Los Angeles'ta Academy of Motion Picture Arts and Sciences'ın ev sahipliğinde düzenlenecek Bond müzikleri gecesi yer alıyor. Londra'da Christie's tarafından, geliri UNICEF ve birçok farklı hayır kuruluşlarına bağışlanacak, online ve canlı olarak düzenlecek bir müzayede de yapılacak. Belçika ve Güney Afrika'da bazı ofislerde çalışanlar "serbest cuma" uygulaması ile 5 Ekim cuma günü işe simokinle gidecekler. Avustralya, Belçika, Fransa, Hollanda, Hindistan, Japonya, Letonya, Meksika ve Rusya'da Everything or Nothıng: The Untold Story of 007 adlı belgesel ilk kez bu tarihte gösterilecek. Ayrıca, dünya çapında birçok radyo istasyonu bugün Bond şarkıları çalacaklar. Çekimlerinin bir bölümü İstanbul, Adana ve Fethiye'de yapılan son Bond filmi Skyfall, 26 Eki...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaBelçikaFransaHindistanİngiltereİstanbulJames BondJaponyaRusyamüzik
Görüş Bildir