Double Fine Entertainment'tan Yeni Proje: Massive Chalice

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Double Fine Entertainment'tan Yeni Proje: Massive Chalice

Double Fine Entertainment'tan Yeni Proje: Massive Chalice

Bu sefer Metal Tanrıları yok ama şeytan çok. YAZAN Onur Kaya

Güzel insan Tim Schafer ve Double Fine ekibi yepyeni bir oyunla karşımıza çıkmaya niyetli ve yayıncılara başvurmaktansa yine gücü topluluktan almaya karar vermiş. Ne demek istediğimizi anladınız siz. Ama Tim Amcamız diğer projelerle meşgul olduğu için yeni oyunun proje liderliğini Brad Muir yapacakOyun firmanın Brütal Legend için geliştirdiği Buddha Engine ile yapılıyor.

Adı Massive Chalice olan oyun savaş kısmında XCOM gibi taktiksel stratejilerden esinlenmiş . Game of Thrones’dakine benzer feodal bir yönetimin hâkim olduğu fantastik bir diyarda geçecek ama esas düşman görevini krallıklarımızı istila etmeye bayılan şeytanlar.

Oyun iki ana bölüme ayrılacak; Immortal King/Queen olarak stratejik kısımda krallığı yönetecek, kraliyet evlilikleriyle ilgilenecek, bilimsel araştırmaları yaptıracak ve taktiksel kısımda özelleştirilebilir kahramanlar dan oluşturduğunuz küçük takımlarla sıra tabanlı savaşlara gireceksiniz.

Kahramanlarınız eninde sonunda ölecek ve nesiller geçtikçe yeni ekipler oluşturmak birincil önceliklerden olacak. Yaşlanan kahramanları savaş alanında tutmak ya da emekli ederek acemileri yetiştirmeye başlamak seçim olarak önümüze sunulacak.

Araştırmalarla yeni silahlar ve zırhlar yaptırmanın yanı sıra Demonic Artifact’ları kullanarak kahramanların özelliklerine ve soylarına etki etme şansımız olacak.

Oyuna her başladığınızda kahramanlarınız farklı olacak ve aileleri rastgele belirlenecek. Bu özellik verdiğiniz kararlarla beraber her yeni oyunu farklı kılmaya harcanan çabanın bir göstergesi.

Oyun Windows, MAC ve Linux platformlarında boy gösterecek ama henüz çok erken bir aşamada olduğu için çıkış tarihi belirtmek mümkün değil.(Gereken bağışı topladığı takdirde tabii ki ama sevenleri ekibi yalnız bırakmayacaktır eminiz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleGame of ThronesLinuxSavaşWindows 8oyun
Görüş Bildir