Dostoyevski Kahramanları İmam Adnan'daydı

 > -

Dostoyevski Kahramanları İmam Adnan'daydı

Rus Kültürü Festivali kapsamında düzenlenen Edebiyat Defilesi'nde Dostoyevski romanlarının ünlü kahramanları sahneye çıktı.

Türk-Rus Kültür Vakfı tarafından düzenlenen Rus Kültürü Festivali, İstanbul’da renkli ve ilgi çekici etkinliklerle sürüyor. 21 Nisan’a kadar sürecek festival kapsamında Beyoğlu İmam Adnan Sokak’ta sıra dışı bir ‘Edebiyat Defilesi’ düzenlendi. St. Petersburg Dostoyevski Müzesi tarafından koordine edilerek uygulanan defilede büyük Rus yazar Fyodor Dostoyevski’nin romanlarındaki 24 kahraman ‘ete kemiğe büründü’ ve Beyoğlu’nda halkın karşısına çıktı. İzleyenler romanlardaki kahramanları kendi dönemlerine ait kostümleriyle görme fırsatı buldu. Roman kahramanlarını St.Petersburg’un Büyük Drama Tiyatrosu, Avrupa Tiyatrosu ve Aleksandrinskiy Tiyatrosu’nun 35 oyuncusu canlandırdı.

‘Suç ve Ceza’dan Raskolnikov, ‘İnsancıklar’dan Makar Devuşkin ve ‘Budala’dan Prens Mişkin gibi 24 Dostoyevski kahramanı, yazarın en ince detaylarıyla tanımladığı dönem giysileriyle sahnede yer aldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Festivalİstanbul
Görüş Bildir