Doğaüstü Güçlerle Modern Dünyayı Harmanlayıp Ortaya Seyir Zevki Bol İşler Çıkaran Kore Dizileri

54PAYLAŞIM

Kore dizilerinin en takdir ettiğimiz özelliği, doğaüstü güçleri sanki normal hayatın bir parçasıymışçasına modern dünyaya yedirmesi olabilir. Hatta bunda öyle başarılılar ki çoğu zaman "Acaba bizim çevremizde de var mıdır bunun gibi biri?" diye düşünmeden edemiyoruz.

Gelin, bu fantastik yapımlardan birkaçını görelim ve hemen listemize ekleyelim...

1. He Is Psychometric

Dizi, dokunduğu şeylerin anılarını okuma yeteneğine sahip Lee An'le acı dolu geçmişini herkesten saklamaya çalışan Yoon Jae-In’in etrafında dönmektedir. Bir gün Yoon Jae-In ve Lee An karşılaşır ve ikili bir dizi olayı birlikte çözmeye çalışır.

2. Memorist

Dong-Baek, henüz bir lise öğrencisiyken dokunduğu insanların anılarını okuyabilmesini sağlayan bir doğaüstü bir yetenek kazanır. Bu yeteneğinden dolayı insanların kendisini dışlanmasından korkmaz ve kötülükle savaşabilmek için bunu insanlara açıklar.

3. The Game: Towards Zero

Kâhin olan Kim Tae-Pyung, birisinin gözlerinin içine baktığı zaman o kişinin ölüm anını görebilmektedir. İyi bir görünüme sahip, akıllı ve zengin birisidir. İnsanların ölüm anını görmesine rağmen parlak bir kişiliğe sahiptir. Günün birinde ölümünü göremediği birisi ile tanışır. Bu kişi, bir dedektif olan Joon-Young'dan başkası değildir.

4. Strong Woman Do Bong Soon

Normal bir kadına göre oldukça güçlü olan Do Bong-Soon, sahip olduğu bu olağanüstü güce dikkat etmeden dokunduğu bir şeyin kırılmasına neden olmaktadır. Bong-Soon, bir aile şirketinin mirasçısı olan An Min-Hyuk’un koruması olur.

5. The Girl Who Sees Smells

asianwiki.com

Üç yıl önce, bir adam "Barkod" adlı cinayet davasında kız kardeşini kaybetmiştir ve o zamandan beri soğuk ve duyarsız biri haline gelmiştir. Aynı cinayet vakasında ise bir başka kız mucizevi şekilde hayatta kalmıştır. Ama o da hiçbir şeyi hatırlamamaktadır, aynı zamanda özel bir yetenek de kazanmıştır.

6. Tomorrow, With You

Dizi, bir zaman gezgini Yoo So-Joon ve onun eşi Song Ma-Rin’in arasındaki aşkı konu almaktadır. So-Joon gelecekte perişan bir halde yaşadığını görür ve bu kötü geleceği değiştirebilmek için Ma-Rin’i sevmediği halde onunla evlenir. Peki, bu onun mutsuz geleceğini değiştirebilecek mi yoksa her şey daha karmaşık bir hal mi alacak?

7. While You Were Sleeping

Dizi, rüyalarında başkaların başına gelen talihsiz olayları görebilen bir kadın ile kadının rüyalarının gerçekleşmesini önlemek için elinden gelen her şeyi yapmaya gönüllü olan bir savcının hikâyesini anlatmaktadır.

8. Another Miss Oh

Dizi, geleceği görme yeteneğine sahip olan bir adam, Oh Hae-Young adını taşıyan iki kadından uzak durmaya çalışmasını anlatmaktadır.

9. The Master's Sun

Dizi, hayaletleri görme yeteneğine sahip Kong-Sil’in etrafında dönmektedir. Kong-Sil geçirdiği bir kaza sonrasında uzun süre komada kalır ve uyandığında ise hayaletleri görmeye başlar. 

Her yerde ve birden karşısına çıkan hayaletler yüzünden normal bir hayat yaşayamayan Kong-Sil, bir gün karşılaştığı Joong-Won adında bir adama dokunduğunda hayaletlerin ortadan kaybolduğunu fark eder. Artık Joong-Won’un peşini bırakmaz.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir; 👇

Bu Rakamlar Dudak Uçuklatır! Güney Kore'nin En Ünlü Aktörleri Dizilerden Bölüm Başına Ne Kadar Kazanıyor? - onedio.com
Bu Rakamlar Dudak Uçuklatır! Güney Kore'nin En Ünlü Aktörleri Dizilerden Bölüm Başına Ne Kadar Kazanıyor? - onedio.com
Define Peşinde Koşup Parayı Bulunca Ortadan Kaybolan Hayırsız Dayının Hikayesini Mutlaka Okumalısınız! - onedio.com
Define Peşinde Koşup Parayı Bulunca Ortadan Kaybolan Hayırsız Dayının Hikayesini Mutlaka Okumalısınız! - onedio.com
Aşk-ı Memnu Halt Etmiş! Twitter Gündemine Düşen Öykü, Enayi ve Erasmus Muharrem'in 330 Tweet'lik Acayip Hikayesi - onedio.com
Aşk-ı Memnu Halt Etmiş! Twitter Gündemine Düşen Öykü, Enayi ve Erasmus Muharrem'in 330 Tweet'lik Acayip Hikayesi - onedio.com

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bianb

Hepsi birbirinden güzel diziler

Gizli Kullanıcı

25 yaş altı korecan kızlar onedio'yu ele geçirmiş. Ya da bugün koreliler günü olması münasebetiyle onedio editörleri koltuklarını bi günlüğüne çekikseverlere bırakmış sanırsam.

bianb

Rahatsız oluyorsan girmezsin olur biter

duygusal_panda

Fantastik bir dizi olarak 49 daysi önere bilirim.. Konusu çok iyi cidden.

birsssss2

ön yargılı olmadan izlerseniz gerçekten kaliteli diziler genel olarak özellikle #4 gayet eğlenceliydi

farkedmez

Netflix'de the king eternal monarch vardı çok harika bir diziydi. Listede olmamasına şaşırdım

Görüş Bildir