Görüş Bildir

Kore Haberleri

Kore ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Kore ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Hepsi Türkiye'ye Uyarlandı! Televizyonda Fırtınalar Estiren Hikayeleriyle Son Zamanların En İyi Kore Dizileri
Türk televizyon dünyasının son yıllarda en büyük ilham kaynağı hiç şüphesiz ki Kore dizileri oldu. Türk dizi yapımcıları, Kore'nin bu büyüleyici ve bağımlılık yapan dizilerini kendi kültürümüzle harmanlayarak bizlere sunuyorlar. Bu durum, Türk izleyicileri tarafından büyük bir ilgi ve beğeni ile karşılanıyor. Peki, hangi Türk dizileri aslında birer Kore uyarlaması? İşte size, orijinal Kore versiyonlarını da aratmayacak şekilde uyarlanmış, Türk televizyonlarının en popüler dizilerinin bir listesi. Bu dizileri izlerken hem Kore kültürünün farklı yönlerini keşfedecek, hem de Türk yapımı dizilerin nasıl bir evrim geçirdiğini gözlemleyeceksiniz. Keyifli seyirler dileriz!
Forbes Dergisi'ne Göre 2024 Yılında Ziyaret Edilmesi Gereken Destinasyonlar
Ovation Network’ün başkan yardımcısı Zane Bohrer’in belirlediği ve Forbes’in yayınladığı 2024 yılın en iyi gezi rotaları listesi açıklandı. Bu yılın en gözde destinasyonlarda doğal güzellikleri ve tarihin iç içe geçtiği Türkiye’den de bir ilin yer aldığını görmek şaşırtıcı olmadı bizim için. “2024’te, insanlar daha derin, daha deneyimsel bir bağlantı arayacakları rotalara yönelecekler.” diyen Bohrer’in listesini gelin birlikte inceleyelim.
Rüyalarda Bile Çalışmak Ayşe Begüm Onbaşı
Kadın sporcularımız, 1936 Berlin Olimpiyatları’na katılarak bir ilki başaran Halet Çambel ve Suat Fetgeri Aşeni'nin açtığı yoldan giderek Türk sporunun gururu olmaya devam ediyor. Öyle ki son yıllarda kadın sporcularımız Türk spor tarihine birbirinden değerli başarılar ekledi. Aerobik cimnastikten eskrime, voleyboldan serbest dalışa çeşitli branşlarda kazanılan başarılar bizlere büyük bir gurur yaşatıyor. Bu başarıların en anlamlılarından biri de çiçeği burnunda şampiyonumuz Ayşe Begüm Onbaşı’ya ait. Birçoğumuz onu Azerbaycan’nın başkenti Bakü’de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda kazandığı şampiyonluk ile tanısa da onun bugünlere gelmesi bitmek bilmeyen antrenmanlar ve uzun yolculukların sonucu…13 yıldır haftanın 5 günü  Akhisar’dan Manisa’ya 60 km yol yapıyor, gece geç saatleri bulan bu yolculuklarda ders çalışıyor, okulunu birincilikle bitiriyor ve tüm bunları yaparken iki tane de üniversite okuyor. Gerçekten takdire şayan bir hayat hikâyesi.Kazanılan onca madalya ve şampiyonluklar sonunda göz önünde olmanın ardında binlerce saatlik antrenmanlarının, aksiliklerinin ve hatta ayrılıkların olduğunu anlatan Dünya şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı tek bir mesaj veriyor: “Çalışmak ama çok çalışmak…Koyduğunuz hedefe doğru durmadan. Yılmadan ilerlemek…’’
Gerçek Olamayacak Kadar Garip 10 Fobi
Yıkanmaktan korkma olarak adlandırdığımız bu fobiyi, bilinçaltında geliştirebilecek birçok olay çocukluktan gelmektedir. Çocukluklarında duş esnasında travma yaşayan insanlar da çok sık ortaya çıktığı incelenmiştir. Sapık filmini seyredip duşa girmekten o gecelik korkan normal insanların aksine, bu kişilerde, beyindeki savunma mekanizması durumu fazlaca abartıp bir daha duş almaması gerektiğini söylüyor olabilir. Bu tür fobiye sahip insanlar tedavi olmazlarsa gerçekten sefil bir yaşam süreceklerdir.