Şehir Suyu Damacanalardan Daha Sağlıklı

-

Damacana Suları ‘Mikroplu’ Çıktı

Damacana Suları ‘Mikroplu’ Çıktı

İstanbul’da satılan 19 litrelik damacana sularının laboratuarda inceleme sonuçları ortaya inanılmaz bir tablo çıkardı. 55 tanınmış firmanın sularından sadece 14’ü temiz çıktı. 41 suda başta ‘koliform’ (dışkı yoluyla bulaşan) bakteriler olmak üzere insan sağlığına zararlı maddeler bulundu

A haber’de Mehmet Ali Önel’in sunduğu ‘Deşifre’ programında konuşan laboratuar yetkilisi Can Demir, “Bandrollü 55 damacana, 11 ayrı laboratuara götürüldü. Burada tahlil edildi. 14’ü uygun çıktı, 41’i sağlığa zararlı” dedi. Büyük firmalar olduğu için isimlerini açıklamadıklarını belirten Önel, ancak firma isimlerini Sağlık Bakanlığı’na bildireceklerini söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

Şehir suyu damacanalardan daha sağlıklı

Şehir suyu damacanalardan daha sağlıklı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, damacana sularında yapılan araştırmalarla ilgili olarak, "İstanbul'daki şehir duyu damacanalardan daha sağlıklıdır. Yeter ki tesisat ve depolarda problem olmasın" dedi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Tarabya'da yapımı devam eden Tekne Park İnşaatı'nda incelemelerde bulundu.

Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Topbaş, daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Deniz ulaşımında yüzde 5'lik bir artış olduğunu ifade eden Topbaş, "Şu anda İstanbul'da deniz ulaşımı kullanımında bir artış var. Ama bu artış bizim arzu ettiğimiz oranda değil. Deniz ulaşımında ücretlerde indirim yapıldı. Özellikle iskelelerle kara ve yerleşim içerisindeki alanlarda bir taşıma sistemi oluşturma çalışmamız var. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Haliç'teki çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bu konuda karayollarına destek veriyoruz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FSM Köprüsüİstanbulİstanbul Büyükşehir BelediyesiKadir Topbaş
Görüş Bildir