'Chavez'in Sağlık Durumu Endişe Verici'

 > -

Chavez'in Sağlık Durumu Endişe Verici

Chavez'in Sağlık Durumu Endişe Verici

Kanser tedavisi için Küba'da dördüncü kez ameliyat olan Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in sağlık durumuyla ilgili spekülasyonlar giderek artıyor.

Kurmayları, Chavez'in sağlık durumunun kontrol altında olduğunu açıklasa da 22 gündür kamuoyu ve basının önüne çıkmayan Venezuela Devlet Başkanı'nın hayatta olup olmadığı kendi ülkesinde de sorgulanıyor.

Venezuela'daki muhalefet partileri, Ekim ayında dördüncü kez devlet başkanlığına seçilen Chavez'in sağlık durumuna dair gerçekçi bir açıklama yapılması talebinde bulundu.

Muhalefet lideri Ramon Aveledo, Chavez'in görevlerini yerine getirebilecek durumda olduğuna dair yapılan açıklamalarla halkın yanıltıldığını ve yönetimin sorumsuz bir şekilde davrandığını öne sürdü.

Muhalifler, 10 Ocak'taki yemin törenine katılabileceği şüpheli olan Chavez'in sağlık durumuyla ilgili gerçek bilgilerin gizlendiğini savunuyor.

Venezuela Devlet Başkanı'nın sağlık durumuna ilişkin bir açıklama da yakın arkadaşı Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales'ten geldi.

Morales, Chavez'i en kısa zamanda yeniden görmeyi umduğunu ancak, durumunun çok endişe verici olduğunu söyledi.

11 Aralık'ta Küba'da dördüncü ameliyatını olan Hugo Chavez'in bazı komplikasyonlar yaşadığı ancak sağlık durumunun kontrol altında olduğu kaydedilmişti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Hugo ChavezKanser
Görüş Bildir