Bıc Angel Investments'dan Girişimcilere Bir Milyon Dolar Yatırım!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bıc Angel Investments'dan Girişimcilere Bir Milyon Dolar Yatırım!

Bıc Angel Investments'dan Girişimcilere Bir Milyon Dolar Yatırım!

Dr. Joachim Behrendt tarafından kurulan BIC Angel Investments bir milyon dolarlık yatırım hedefiyle çalışmalarına başladı . BIC Angel Investments girişimcilere ihtiyaç duydukları maddi kaynağın yanı sıra finans, muhasebe, yönetim, iş stratejileri, IT ve e-ticaret çözümleri, insan kaynakları, dijital ajans hizmetleri, sosyal medya yönetimi, halkla ilişkiler gibi profesyonel hizmetleri de sağlayacak.

2013 yılında beş projeye yatırım yapmayı planlayan BIC Angel Investments elektronik ticaret , mobil çözümler , sosyal medya ve BT projelerine destek vermeyi hedefliyor. Her proje için yatırım miktarı 50 bin ile 200 bin dolar arasında değişecek.

Nexum Boğaziçi, Nexum Creative, BIC Behrendt International Consulting gibi Türkiye’de ve dünyada başarılara imza atan şirketlerin kurucusu olan Dr. Joachim Behrendt 2011 yılından beri Boğaziçi Üniversitesinde “Girişimcilik” alanında dersler veriyor. Galata Business Angels üyesi olan Joachim Behrendt, BIC Angel Investments ile bu zamana kadar edindiği akademik ve uygulamaya dayanan bilgi ve deneyimlerini girişimcilere aktarmayı hedefliyor.

Girişimcinin İhtiyaç Duyduğu Her Alanda Profesyonel Destek

Araştırmalara göre yeni kurulan şirketlerin başarısızlıkla sonuçlanmasının temel nedenleri arasında yönetim deneyiminin ve pazar bilgisinin eksikliğinin yer aldığını ifade eden Joachim Behrendt, BIC Angel Investments şirketinin diğer melek yatırımcı şirketlerden farklı olarak girişimcilere finans , muhasebe , denetim gibi idari hizmetlerle kurumsallaşmalarına ve yapılandırılmalarına katkıda bulunacağını söyledi.

Joachim Behrendt, BIC Angel Investments olarak yalnızca gerekli maddi kaynağı sağlamakla yetinmeyeceklerini, girişimcilerin iş stratejilerini geliştirmek ve uygulamak için pazarlama, IT desteği, sosyal medya yönetimi ve halkla ilişkiler gibi profesyonel hizmetlerden de faydalanabileceklerini belirtti. Behrendt yatırım yapacakları girişimlerde icra yetkisi olmayan bir yönetici olarak aktif bir rol alacak olmasının yapacağı yatırımlara değer katacağının da altını çizdi.

Türkiye’de Girişimci Ruhu Melek Yatırımcılık İle Katlanarak Büyüyecek

Elektronik ticaret, mobil çözümler, sosyal medya ve BT projelerinde Türkiye’yi inanılmaz hızlı ve başarılı büyüyen bir pazar olarak değerlendiren Behrendt, son zamanlarda uluslararası girişim sermayesi fonlarının da Türkiye’ye girmesinin bu tespitini destekler nitelikte olduğunu belirtti. Melek yatırımcılık eko sisteminin gün geçtikçe geliştiğini akademik ve pratik bilgilerle donatılmış yeni yatırımcılar ve gelen teşvikler ile birlikte sektörün önümüzdeki senelerde katlanarak büyüyeceğini söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

GirişimciSosyal Medya
Görüş Bildir