Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Başkentte Kovid-19 Denetimi Yapıldı

0PAYLAŞIM

Başkentte Kovid-19 Denetimi Yapıldı

ANKARA Anadolu Ajansı - Ankara'da, İçişleri Bakanlığınca "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla yayımlanan genelge kapsamında, yeni tip koronavirüs Kovid-19 ihtiyatları teftişi yapıldı.

Takımlar, teftişler kapsamında, maske ve sosyal mesafe kaideleri başta olmak üzere salgının yayılım süratinin kesilmesi için alınan ihtiyatları yerinde araştırdı.

Şirketlerde, sosyal mesafe ve maske kaidesinin yanı gizeme hijyen evrakları da hakimiyet edildi, koşullara uymayanlara cezai operasyon uygulandı.

Teftişlere katılan Ankara Valisi Vasip Şahin, gazetecilere Kovid-19 ihtiyatlarının teftişleriyle alakalı yaptığı açıklamada, topallayan gidişatlarda ikaz ve bilinçlendirme vazifesini yaptıklarını söyledi.

Firmaların, aynı kusurda ısrar etmesi gidişatında müeyyide uyguladıklarını belirten Vali Şahin, görebildiği kadarıyla yurttaşların da iş yerlerinin de geçim sağlamaya çalıştığını bildirdi.

Şahin, tam Ankaralıların, esnafından alıcısına kadar, kamu vazifelisinden özel sektöründe çalışanına kadar herkesin bu kaidelere uymak gidişatında olduğuna vurgu yaparak, şunları söyledi:

"Zira bu salgının şu anda önüne geçebileceğimiz başka bir ilacımız ya da aşımız henüz yok. Ankara başından beri şuurluydu ama özellikle yaz yarıyılında tatiller, düğünler, bayramların da yaza denk gelmesi insan temasını artırdığı için Ankara'mızda ne yazık ki rakamlar istenmeyen noktalara doğru ilerledi. Şimdi onu önlemeye çalışıyoruz. Allahın İzniyle bundan sonraki çalışmalarımızda hep beraber yurttaşların fertsel önlemleriyle hem de bizim teftiş takımlarımızla beraber yaptığımız teftiş, ihtar ve bilinçlendirme çalışmalarıyla allahın izniyle bunu tersine çevireceğiz. Bu bizim elimizde, istersek muvaffak olabiliriz."

  • "Bunun çok daha ilerisini yapmamız gerekiyor"

Yurttaşları, temkinler mevzusunda çok ciddi bir çabaya ve duyarlılığa davet eden Vali Şahin, şunları kaydoldu:

"Sağlık Bakanımızın elinde hem Türkiye hem de Ankara sayıları var. Dolayısıyla en doğru bilgiler ve sayılar onda olduğu için de onların açıklamaları bizi bağlayan açıklamalardır. Bakan Bey, Ankara ile alakalı stabilizasyon ve geriye doğru sayılarda allahın izniyle gidiş olacağı biçiminde değerlendirmesi oldu. Biz de buna katılıyoruz. Biz şimdi Ankara'da geriye doğru gidiyoruz. Yurttaş son günlerde gitgide daha çoğalan duyarlılıkla bu ihtiyatlara dikkat etmeye çalışıyor. Bu henüz daha yeterli seviyede değil. Bunun çok daha ilerisini yapmamız gerekiyor ve bu da olası."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir