Başbakan'a Şevval Sam Sorusu

-

Başbakan'a Şevval Sam Sorusu

Başbakan'a Şevval Sam Sorusu

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Şevval Sam’dan başka konser vermesi iptal edilen başka sanatçılar var mıdır? Son beş yılda kaç sanatçıya yalnızca konserlerinde söyledikleri sözlerden dolayı dava açılmıştır? Ceza alan sanatçı var mıdır?" diye sordu.

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, TBMM Başkanlığı’na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Şevval Sam’ın, “Ben düşünce ve inanç özgürlüğüne inanıyorum. Örtünmeye karşı değilim. Eğer 20 sene önce başörtüsü serbest bırakılsaydı bugün bu problemler yaşanmayacaktı, başörtüsü bir ideoloji haline gelmeyecekti. İnancınıza saygı duyuyorum. Dünyada 7 milyar insan, 7 milyar farklı parmak izi varsa, bir o kadar da farklı düşünce olabilir. Farklılıklar, bu dünyayı renklendiren ve yaşanabilir kılan unsurlardır” şeklindeki sözlerinden dolayı baskı yapılıp konserlerinin iptal edildiğini iddia eden Işık, “Şevval Sam’ın sözlerinde toplumu ya da sizi rahatsız eden ne var?” diye sordu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanCumhuriyet Halk PartisiKonserRecep Tayyip ErdoğanTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir