Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bahçeli: ''Değerler Tahrip Edilmektedir''

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Bahçeli: "Kasımpaşa Türkiye'yi Yönetiyor"

Bahçeli: "Kasımpaşa Türkiye'yi Yönetiyor"

Ordu'da temaslarda bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, sıkı bir taraftarı olduğu Beşiktaş'ın dün Kasımpaşaspor'a yenildiği hatırlatılınca, "Kasımpaşa Türkiye'yi yönetiyor" karşılığını verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koalisyon ortağı oldukları dönemde hazırlanan metindeki imzasına sadık olduğunu belirterek, "Bizden sonra iktidar olan ve tek başına iktidar olan, Meclis'te büyük çoğunluğu bulunan sayın Recep Tayyip Erdoğan başkalarına iftira edeceği yerde, o metnin gereği olarak Meclis'teki çoğunluğu ile Abdullah Öcalan'ın dosyasını Meclis'e getirmiş olsaydı idam gerçekleşirdi" dedi.

Bahçeli, Ordu Gazeteciler Derneği'nde basın mensupları ile bir araya geldi.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, bir gazetecinin "İdam cezası varken terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ı neden asmadığınız yönünde partinize yönelik hükümet tarafından yapılan eleştirileri nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusu üzerine, "Şimdi fırsat kendisinin elindedir, devleti ayağına götürüp konuşacağı yerde bir ip götürüp assın" yanıtını verdi.

Koalisyon ortağı oldukları dönemde hazırlanan metne attıkları imzanın arkasında olduklarını ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu:

"O konu çok üzerinde durulmuş bir konudur. 7 saat 23 dakika bir görüşme olmuştur. Bu görüşmenin sonucunda o günkü 57. hükümet yönetimi, üç partili bir koalisyondu, o koalisyonun sonucunda da bir metin imzalanmıştır. Bu metne Türkiye Cumhuriyeti Devleti sadık kalmalıdır. Bu metnin 3. maddesi hala yürürlükte olmuş olsa bugün PKK denen bir örgütten eser dahi kalmazdı. Sayın Başbakan bu metni okumamıştır. Okumadığı gibi de iftiralarla başkasını suçlamaktadır. Bu metin eğer iyi okunmuş olsa, devlette devamlılık esası da geçerli olacağına göre o metnin 3. paragrafındaki sözler doğrultusunda hareket etmek durumunda olması lazım."

Koalisyon dönemi sonrasına değinen Bahçeli, şunları kaydetti: "Hadi diyelim ki biz o 3. maddeyi uygulayacak dönemde, koalisyon çözüldüğü için iktidarda kalınmamıştır. Hemen arkasından sıcağı sıcağına kendileri iktidar olmuştur. Rahmetli Bülent Ecevit'in, sayın Mesut Yılmaz'ın ve benim altında imzam bulunan metne ben sadığım, hala da o imzanın arkasındayım. O metnin 3. paragrafında, PKK terörünün eylemlerine devam etmesi halinde her türlü işlemin yapılacağı, dosyanın da TBMM'ye gönderileceği hükmü vardır. Bizden sonra iktidar olan ve tek başına iktidar olan, Meclis'te büyük çoğunluğu bulunan sayın Recep Tayyip Erdoğan başkalarına iftira edeceği yerde, o metnin gereği olarak Meclis'teki çoğunluğu ile Abdullah Öcalan'ın dosyasını Meclis'e getirmiş olsaydı idam gerçekleşirdi."

Bahçeli, bir gazetecinin "Spor yapma fırsatınız oluyor mu" sorusu üzerine, "Spor yapamıyoruz ancak 30 dakika kadar yürüme bandı üzerinde yürüyoruz" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Bahçeli: ''Değerler Tahrip Edilmektedir''

MHP Lideri Bahçeli, ''Ülkenin sahip oluğu her türlü milli ve manevi değerler tahrip edilmektedir'' dedi.

GİRESUN

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Bu ülkenin sahip olduğu her türlü milli ve manevi değerler tahrip edilmektedir'' dedi.

Ordu programının ardından Giresun'a gelen Bahçeli, bir restoranda partililerle bir araya geldi.

Burada konuşan Bahçeli, Türkiye'nin yıldır Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yönetiltildiğini anımsatarak, şöyle devam etti:

''Bu imkan Cumhuriyet tarihimizde hiçbir siyasi partiye nasip olmamıştır. Tek başına iktidar olmak, onun ötesinde mecliste üstün bir sayısal çoğunluğa sahip olmak hiçbir siyasi partinin bulmuş olduğu bir fırsat değildir. Dolayısıyla bu 10 yıl gibi süre içerisinde Türkiye'nin birikmiş ne kadar sosyal ve ekonomik sorunları var ise bunların çözülebilme imkanı söz konusu olabilir. Ancak milletimizin bu iktidara vermiş olduğu bu fırsat ve imkan iyi kullanılmamıştır. Ülkemiz iyi yönetilmemektedir. Bu ülkenin sahip olduğu her türlü milli ve manevi değerler tahrip edilmektedir. Milli devlet ve üniter yapı tartışılır hale gelmektedir. Sosyal dokumuz parçalanır hale sürüklenmiştir.''

Terörün kökünü kazıyın

Terörle mücadele konusuna da değinen Bahçeli, şunları kaydetti:

''Hepimiz bu milletin evlatlarıyız. Bir arada yaşamak, birlikte olmak mecburiyetindeyiz. Eğer ülkede birlik ve dirlik olmazsa siyasi partilerin anlamı yoktur. İmralı canisi, 40 bin kişinin katili, neredeyse Türkiye'yi barış ve çözüm palavrası adı altında yönetir hale gelmiştir. Bunlar olacak şey midir? 'Analar ağlamasın, kan dursun' diyerek milleti aldatıp el altından canilerle görüşme yapıp Türkiye'nin bölünmesine nasıl fırsat tanıyabilirsiniz? Ne gerek var görüşmeye? Siz terörle müzakere edeceğiniz yerde terörle mücadeleyi yapın. Terörün kökünü kazıyın.''

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanBeşiktaş Jimnastik KulübüİdamİmralıKasımpaşaKasımpaşasporMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip ErdoğanTerörTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir