Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Babası İstedi Diye Başkanlık Adaylığından Çekildi

Anasayfa > Gündem

Babası İstedi Diye Başkanlık Adaylığından Çekildi

Saadet Partisi Ağrı Belediye Başkan adayı Kemal Atmaca, adaylıktan çekildi.

Saadet Partisi'nden 2014 mahalli seçimlerinde Ağrı Belediye Başkan adayı gösterilen Kemal Atmaca, kendisinin belediye başkan adayı olmaya sıcak baktığını, ancak babasının isteği üzerine adaylıktan çekildiğini açıkladı. Kemal Atmaca, 'Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu adaylık sürecinde herhangi bir müracaatım mevzubahis değildir. Genel merkezimizden gelen direktif doğrultusunda aday oldum. Doğal bu adaylık sürecinde olağanüstü halkın teveccühüne mazhar olduk. Arkadaş, akraba, arkadaşlar bu meselede gerçekten tam bir ittifak halinde büyük bir teveccüh gösterdiler.

Lakin babam politikaya atılmamı istemedi. Şimdiye kadar biz faal olarak asla politikada yer almadık. Babamın kesin ve kati tavırları benim adaylıktan çekilmem yönündeydi. Bu cihette babamız söz konu olursa, Cumhurbaşkanlığı da olsa bizim bu işten feragat etmemiz elzem idi. Bu meselede babamızın rıza göstermemesi adaylıktan çekilmemdeki en önemli etkendi. Bu geri çekilmeyle belki partimi, partimin tabanını bu manada zorda bırakmış olabilirim. Bu cihetten de herkesin anlayışla karşılamasını bekliyorum. Bundan ötürü kendisini üzdüğüm, bizden beklentileri olan herkesten özür diliyorum' dedi. 'Milli Görüş' orijinli bir aileden geldiğini belirten Atmaca, 'Adaylıktan çekilmem mutlaka kendi inisiyatifim dışında gerçekleşmiş bir hadisedir. Biz aile olarak 'Milli Görüş' orijinli bir aileyiz.

Babamızın, 'Milli Görüş' ya da Saadet Partisi karşıtlığından kaynaklanmış bir hadise değildir. Hizmet olarak zati Ağrımıza hizmet ediyoruz. Bizim bu sene Ağrı'ya hizmete ayrılmış 8 milyon liralık bir yatırım bütçemiz vardır. Babamızın işte bu manada, 'oğlum biz hizmetse zati kendi çapımızda Ağrı'ya hizmet etmeye çalışıyoruz. Bunu siyaseten yapmamız, bizim için çok elzem değildir. Hizmet yapıyorsak farklı kanatlarda zati yapıyoruz' dedi. Ondan ötürü ısrarla çekilmemi istedi. Ben de adaylıktan çekildim. Tekrar söylemek isterim ki ben partimden istifa etmedim, yalnizca 2014 mahalli seçimlerinde partimden aday gösterilmiştim, bu adaylıktan çekilmek zorunda kaldım. Partimizin aday göstereceği kişinin de sonuna kadar yanında olacağım. Var gücümüzle çalışacağız' şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.medya365.com/politika/baba...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?