Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Alev İnan Yazdı "Anne Işıkları Açık Bırak"

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Anne Işıkları Açık Bırak'

'Anne Işıkları Açık Bırak'

İnsanın doğduğu günden itibaren hissettiği duygulardan biri olan 'korku', yazar Alev İnan'ın öykülerine konu oldu İlk insanda da vardı insanlığın sonunda da olacak. Bazen hayatta kalmamızı sağlayan bazen de hayattan kopuk yaşamamıza neden olan... 'Korku'... Sayıları tam 530 olan korkulardan en yakınınızda durandan, en mantığa sığmayanına kadar on üç farklı 'korku' hikayesi. Korkutmayan ancak korkuyu anlatan öyküler...

SIRA DIŞI BİR ÖYKÜ

Daha önce "Sandığımdaki Tanrılar" adıyla yayınlanmış bir öykü kitabı ve "Mucize" adıyla yayınlanmış bir romanı bulunan yazar Alev İnan, bu defa korku kavramını farklı bir açıdan irdelediği, 'Anne Işıkları Açık Bırak' isimli sıra dışı bir öykü kitabıyla okuyucuyla buluşuyor. Başkahramanlar kimi zaman aşktan, yalnızlıktan kimi zaman evlilikten, ölümden, bazen ilahi adaletten, cehaletten, güzelliği yitirmekten ve hatta korkusuzluktan korkuyor. Alev İnan, daha önceki kitaplarında olduğu gibi sorguladığı kavramların aklını fazlasıyla kurcaladığını belirterek, "Bu kavramları içselleştirip o ya da bu şekilde dışa vurmak, böylece üstelerinden gelmek istiyorum. Bunu ancak yazarak yapabiliyorum. Bir nevi kurtuluş diyelim buna. Son dönemde 'korku' ile epey haşır neşir olmuştum" dedi.

Mitolojiden vazgeçmiyor Kitaplarında mitolojiden karakterlerin yer almasıyla ilgili ise İnan, şunları söylüyor: "Mitoloji tüm kitaplarımın vazgeçilmez öğesi. 'Sandığımdaki Tanrılar'da Yunan Mitolojisi'nden sevdiğim örnekleri günümüze taşımıştım. 'Mucize' de mucizenin mitolojik tarihini araştırmış bu kavramı irdelemiştim. 'Anne Işıkları Açık Bırak' da ise kitaba Korku Tanrısı Phobos'u tanıtarak başlıyorum.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Yunanistan
Görüş Bildir