Akbank Sanat'ta Deleuze Konuşulacak

 > -

Akbank Sanat'ta Deleuze Konuşulacak

Akbank Sanat ve İstanbul Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle düzenlenen konferansta, Deleuze'ün etkilendikleri ve etkiledikleri tartışılacak

Akbank Sanat’ta Gilles Deleuze üzerine yapılan sanatsal ve felsefi yaklaşım dizisinin sekizincisi 27 Mayıs – 01 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Akbank Sanat ve İstanbul Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle düzenlenecek “Deleuze ve Çağdaşları 2” başlıklı konferans dizisinde, Deleuze dönemindeki düşünürlere odaklanılacak, Gilles Deleuze’ün etkilediği ve etkilendiği araştırmacılar tartışılacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ali Akay’ın düzenlediği ve David Lapoujade, Pierre Montebello, Raymond Bellour, Pierre Zaoui, Ahmet Soysal ve Ali Akay’ın konuşmacı olarak katılacağı seminer dizisinde; besteci Pierre Boulez; şair, yazar ve ressam Henri Micheaux; filozof Martin Heidegger ve Jacques Derrida; antropolog Carlos Castaneda ve psikanalist Jacques Lacan gibi çağımızın önemli sanatçı, düşünür, antropolog, filozof ve psikanalistlerinin Deleuze’e katkılarını ve etkilerini tartışacaklar.

Konferans Programı

Konuşmacı: PIERRE ZAOUI - “Jacques Lacan”

Konuşmacı: RAYMOND BELLOUR - “Henri Micheaux”

Konuşmacı: DAVID LAPOUJADE - “Carlos Castaneda”

Konuşmacı: PIERRE MONTEBELLO - “Pierre Boulez”

Konuşmacı: ALİ AKAY - “Jacques Derrida”

Milliyetsanat

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbul
Görüş Bildir