Ailesine Trans Erkek Olduğunu Açıkladıktan Sonra Yaşadığı Zorlukları ve Mücadelesini Anlatan Şafak'la Tanışın

3.6bPAYLAŞIM

Her ruh ait olduğu bedenle dünyaya gelmiyor. LGBTİ bireyler, böyle bir mücadelenin içine doğuyorlar ve toplum baskısı ile karşı karşıya kalıyorlar. Ait olduğu cinsiyeti ilk olarak ailesine açıklayan Şafak'ın yaşadıkları da, ailenin çocuklar üzerindeki derin etkilerini gösteren en net örneklerden.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

Bu içerik de ilginizi çekebilir;

Ailesine Eşcinsel Olduğunu Açıkladıktan Sonra Yaşadığı Acıları Tek Tek Anlatan ve Onur Mücadelesini Elden Bırakmayan Genç - onedio.com
Ailesine Eşcinsel Olduğunu Açıkladıktan Sonra Yaşadığı Acıları Tek Tek Anlatan ve Onur Mücadelesini Elden Bırakmayan Genç - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zumrut-kurmut

Yapılan yorumlar ve olaya yaklaşımlar öylesine çirkin ki, diyecek söz bulamıyorum...

haci-dayi

vanlı olduğunu belirtmen iyi olmuş.ne alaka ?nereliysen nerelisin.ben de balıkesirliyim amk.ya boşverin hayat kısa .isteyen istediği gibi vursun vurdursun.banane amk.herkes insan işte.

kendineassassin

Örnek koyduğunuz görselde dahi "5-6 yaşındayken cinsel kimliğinin farkında olduğunu" söylüyor vatandaş, 5-6 yaşında bir çocukla cinselliğin yan yana durması "pedofili" değil midir; dahası başka bir kuzeninin vajinasını görmüş olsa "ha ben kadınmışım, tamam." mı diyecekti?? Gerçek şu ki kimsenin yatak odasına karışamayız; ama siz de site olarak sürekli bir LGBT propagandası yapıp o yatak odasına tâkipçilerinizi sokamazsınız..

kendineassassin

"Tercih değil, yönelim!" diye çemkiren tipleri keşke Beyoğlu'nun arka sokaklarında bir tura çıkarabilsek de karısı anal ilişkiye karşı diye travestilerle birlikte olmaya giden kelli felli herifleri gösterebilsek.. Hele ki trans olmaya "tercih değil, yönelim!" demek hap kadar bir beyin ister; "önlenemez şekilde penisimi kestirmeye ve hormon alıp göğüs büyütmeye yöneliyorum!" cümlesi bile başlı başına bir mizah skeciyken.. Cinsel kimliği bâzen yönelimler, bâzen de tercihler belirliyor; o yüzden "tercih değil, yönelim!" diyen düz mantıklarla sürekli Lut kavmi hatırlatması yapan diğer düz mantıkların kapışmasını elde çekirdekle izlemek çok zevkli, tavsiye ediyorum.. ;)

Gizli Kullanıcı

he onlar da salaktı di mi bir tercih için aile şiddetine diğer insanların zorbalığına maruz kalmayı "tercih" ediyorlar. yaşamadan ne biliyorsun da konuşuyorsun? umarım çocuğunun başına böyle bir şey gelmez gerçi senin gibi tipler yaşatmaz o çocuğu. çocuk kendisi 5-6 yaşındayken cinsel kimliğini keşfediyor sen buna pedofili diyorsun beyine bak aq adskjdlkasd cinsel kimliği keşfetmek ile cinsellik yaşamak apayrı şeyler. nasıl erkek çocuklar arabalarla oynuyor, kız çocuklar bebeklerle evcilik oynuyorsa trans kişiler de çocukken bu şekilde keşfediyorlar cinsel kimliklerini. erkek bedeninde olup kız kıyafetlerine özenenler var annesinin topuklu ayakkabılarını giyip makyajlarını kullananlar var. erkek çocuğunun böyle şeyler ilgisini çekmez genelde. ama ben kime ne anlatıyorum ki boş yapmaya devam et ilerde allah verir sana öyle bir çocuk o zaman görürüm seni

hayat-celik2

İstanbul'da her ay düzenli olarak toplanan Trans Geçiş Süreci Terapi Grubu var. Instagram:@transterapigrubu takip edebilirsiniz. Youtube:

hayat-celik2

YouTube kullanıcı adı: @vesaire1980

eugenemulberry

O kadar salaksınız ki... 5 yaşındayken kendini erkek gibi hissetmesine rağmen, bir kadın olarak doğduğunu ve erkeklerle arasındaki fiziksel farklılığı fark etmiş. Gerçekten okuduğunuzu anlamanız bu kadar mı zor? Küçücük çocuk, 5 yaşına kadar başka birinin cinsel organını görmemiş, kadın-erkek arasındaki fiziksel farkları bilmiyor, sonra bir bakıyor ki "anaaa, ben kendimi onunla aynı sanıyordum, meğer onların çükü oluyormuş benim yok". Bu kadar yani, ne kadar salaksınız hemen aklınız fesada gitmiş. Yazıklar olsun size.

Görüş Bildir