Ailesine Trans Erkek Olduğunu Açıkladıktan Sonra Yaşadığı Zorlukları ve Mücadelesini Anlatan Şafak'la Tanışın

-

Her ruh ait olduğu bedenle dünyaya gelmiyor. LGBTİ bireyler, böyle bir mücadelenin içine doğuyorlar ve toplum baskısı ile karşı karşıya kalıyorlar. Ait olduğu cinsiyeti ilk olarak ailesine açıklayan Şafak'ın yaşadıkları da, ailenin çocuklar üzerindeki derin etkilerini gösteren en net örneklerden.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

Bu içerik de ilginizi çekebilir;

Ailesine Eşcinsel Olduğunu Açıkladıktan Sonra Yaşadığı Acıları Tek Tek Anlatan ve Onur Mücadelesini Elden Bırakmayan Genç - onedio.com
Ailesine Eşcinsel Olduğunu Açıkladıktan Sonra Yaşadığı Acıları Tek Tek Anlatan ve Onur Mücadelesini Elden Bırakmayan Genç - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zumrut-kurmut

Yapılan yorumlar ve olaya yaklaşımlar öylesine çirkin ki, diyecek söz bulamıyorum...

haci-dayi

vanlı olduğunu belirtmen iyi olmuş.ne alaka ?nereliysen nerelisin.ben de balıkesirliyim amk.ya boşverin hayat kısa .isteyen istediği gibi vursun vurdursun.banane amk.herkes insan işte.

realistik

Eşcinselliği normalleştirmeye çalışmanız neden? 5 yaşında bir çocuğun cinsel organ görerek ben kadın olmalıyım demesi normal mi? İğrençliklerinizi kendi içinizde yaşayın.

runes

Ey cahil! 2.5-3 yaşından itibaren cinsel kimliğinin farkına varılıyor bir şey bilmeden şu yorum yazmalarınız bitse de kurtulsak senin gibilerden.

murat-gumus3

Beyin önemli bir organ kullanmak lazım. İnsanın parmakları beyninden çok çalışınca böyle yorumlar çıkıyor ortaya işte.

realistik

Sinirlenmeyin gidip istediğinize vurdurabilirsiniz sıkıntı yok.Orada iki adet soru var ikisinede cevap yok.Ama biri eşcinsellik hakkında yorum yaptımı owww aşk sevgi hasssiktirin oradan ibneler.

tara-gulersen

Çünkü nasıl senin hangi kadını sevdiğine kimse karışmıyorsa, aaa bu kadını sevemezsin çünkü o sarışın/esmer cb demiyorlarsa, bir insan kendi cinsiyetinde birini severse de kimse bun karışamaz, bu tamamen onun seçimi olur! 2. sorunuza gelirsek, Freud'a göre (umarım kim olduğunu biliyorsunuzdur), çocukların cinsiyet ve cinsellik algıları süt içmeye başlamalarıyla oluşmaya başlamaktadır zaten, araştırmanızı tavsiye ederim. Eğer siz, eşcinsellik kavramına uymuyor ve kendi cinsiyetinizden hoşlanmıyorsanız dahi, bun sayg duymakk zorundasınız, öyle ulu orta küfür edip kimseyi de aşağılayamazsınız. Size nasıl bir zararı dokunuyor bunun? Korkuyorsanız kendi benliğinizden açık açık söylemenizi yada psikolojik tedavi almanızı tavsiye ederim. İyi akşamlar, mutlu yıllar dilerim....

realistik

Kimsenin sevdiğine veya ne yaptığına karışmadım normal olmadıklarını dile getirdim sen önce bu fikre saygı duymayı öğren sonra freud amcalardan falan örnekler verirsin.Keşke baban eşcinsel olsaydı şu an o mükemmel bilgi birikimini burada kusamıyor olacaktın (okuduğunu anlayamıyorsun ama umarım düşünebiliyorsundur).

tara-gulersen

Demek ki doğru şeyler söylemişim ki bu kadar sinirlisin. Ben senin düşüncene herhangi bir saygısızlık göstermedim, sorduğun soruları cevapladım, keşke sende dikkatli okumayı öğrenebilseydin. Sen ve dar görüşlülüğüne iyi günler diliyorum.

muhalif-kursad-zafer

Örnek koyduğunuz görselde dahi "5-6 yaşındayken cinsel kimliğinin farkında olduğunu" söylüyor vatandaş, 5-6 yaşında bir çocukla cinselliğin yan yana durması "pedofili" değil midir; dahası başka bir kuzeninin vajinasını görmüş olsa "ha ben kadınmışım, tamam." mı diyecekti?? Gerçek şu ki kimsenin yatak odasına karışamayız; ama siz de site olarak sürekli bir LGBT propagandası yapıp o yatak odasına tâkipçilerinizi sokamazsınız..

muhalif-kursad-zafer

"Tercih değil, yönelim!" diye çemkiren tipleri keşke Beyoğlu'nun arka sokaklarında bir tura çıkarabilsek de karısı anal ilişkiye karşı diye travestilerle birlikte olmaya giden kelli felli herifleri gösterebilsek.. Hele ki trans olmaya "tercih değil, yönelim!" demek hap kadar bir beyin ister; "önlenemez şekilde penisimi kestirmeye ve hormon alıp göğüs büyütmeye yöneliyorum!" cümlesi bile başlı başına bir mizah skeciyken.. Cinsel kimliği bâzen yönelimler, bâzen de tercihler belirliyor; o yüzden "tercih değil, yönelim!" diyen düz mantıklarla sürekli Lut kavmi hatırlatması yapan diğer düz mantıkların kapışmasını elde çekirdekle izlemek çok zevkli, tavsiye ediyorum.. ;)

buseenurrr

he onlar da salaktı di mi bir tercih için aile şiddetine diğer insanların zorbalığına maruz kalmayı "tercih" ediyorlar. yaşamadan ne biliyorsun da konuşuyorsun? umarım çocuğunun başına böyle bir şey gelmez gerçi senin gibi tipler yaşatmaz o çocuğu. çocuk kendisi 5-6 yaşındayken cinsel kimliğini keşfediyor sen buna pedofili diyorsun beyine bak aq adskjdlkasd cinsel kimliği keşfetmek ile cinsellik yaşamak apayrı şeyler. nasıl erkek çocuklar arabalarla oynuyor, kız çocuklar bebeklerle evcilik oynuyorsa trans kişiler de çocukken bu şekilde keşfediyorlar cinsel kimliklerini. erkek bedeninde olup kız kıyafetlerine özenenler var annesinin topuklu ayakkabılarını giyip makyajlarını kullananlar var. erkek çocuğunun böyle şeyler ilgisini çekmez genelde. ama ben kime ne anlatıyorum ki boş yapmaya devam et ilerde allah verir sana öyle bir çocuk o zaman görürüm seni

hayat-celik2

İstanbul'da her ay düzenli olarak toplanan Trans Geçiş Süreci Terapi Grubu var. Instagram:@transterapigrubu takip edebilirsiniz. Youtube:

hayat-celik2

YouTube kullanıcı adı: @vesaire1980

Başlıklar

trans
Görüş Bildir