Afrika'nın Rift Vadisine Kuşbakışı Bakmak: 10 Muhteşem Fotoğraf

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Alman fotoğrafçı Michael Poliza Kenya ve Etiyopya'da bulunan Rift Vadisini fotoğraflamak için helikopterle çekim yapmış ve muhteşem manzaralar yakalamış.

Simien Dağları, Etiyopya

Korunan bir doğa müzesi olan bu bölge, en yüksek noktası 4619 metre olmak üzere Etiyopyada bulunuyor ve gelada babunları ile Etiyopya kurtlarına ev sahipliği yapıyor.

Bogorya Gölü, Kenya

Tuzlu ve alkaline olan bu göl, pek çok alg türüne ev sahibi olduğundan farklı renklere bürünüyor. Bu sebeple flamingoları kendine çekiyor, yaz aylarında ise suyu çekiliyor ve toprak çatlıyor.

Flamingo Gölü, Kenya

Bu göl Kenya'ya özgü yüzlerce kuş türüne ev sahibi. Göldeki büyük plankton miktarları sayesinde balıklar beslenebiliyor, dolayısıyla kuşlar da onlarla beslenebiliyor.

Borogia Gölü, Kenya

Fotoğrafta flamingolardan oluşan bir resim görüyoruz, özellikle kuru sezonda burası kuşlar için bir cennet. Burada kuşlar tek ayak üstünde durarak daha az ısı kaybediyorlar.

Chamo Gölü, Etiyopya

Etiyopya'nın en büyük göllerinden olan bu habitatta boyları 7 metreyi bulan dev timsahlar yaşıyor.

Nabiyotum Krateri, Kenya

Michael Poliza " Bu kraterin fotoğrafını ilk gördüğümde oraya gitmek zorundayım diye düşündüm, bu kraterin üzerinde helikopterle dolaşmak muhteşemdi." diyor.

Turkana Gölü, Kenya

Balıkçılar burada 8-12 hafta turluyor ve balıklarını korumak için güneşte kurutuyorlar, ana geçim kaynakları kaplan balığı.

Suguta Vadisi, Kenya

Aruba kayasının da bulunduğu vadide sıcaklık 71 dereceye kadar çıkıyor. Dünyada çok farklı yer şekillerinin ( dağ, yeşillik, çöl vs. ) bir arada bulunduğu nadir yerlerden.

Suguta Vadisi, Kenya

Vaid üzerinde bulut oluşumu ve yağmur duşu.

Lokwakangole Köyü, Kenya

Turkana gölü kıyısında palmiye ağaçlarından evleriyle küçük bir köy.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ertugrul.bal.1238

Bize gösterenlere sonsuz teşekkürler.Hayal gibi.

Görüş Bildir