"Bayrak Krizi Falan Yok"

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ael'den Türk Bayrağı Açıklaması

Ael'den Türk Bayrağı Açıklaması

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi AEL Limaasol'un Başkanı Andreas Sophokleous, 25 Ekim'de Güney Kıbrıs'ta oynanacak olan karşılaşma öncesi basın toplantısı düzenledi. Sophokleous, son günlerde tartışma konusu olan bayrak konusunda değindi. Sahada açılan bayrakların UEFA tarafından tanınan bir ülkenin bayraklarını açmalarında sakınca görmediklerini vurgulayan Sophokleous, bir anlamda stadyumda Türk bayrağının açılabileceğine ancak KKTC bayrağının açılamayacağına çağrışım yaptı.

Perşembe günü Fenerbahçe yönetimiyle resmi bir yemek yiyeceklerini ifade eden Sophokleous, bu yemekte sadece ve sadece futbol konuşulacağını aktardı.

Geçmişte Fenerbahçe Kulübü ile farklı alanlarda karşı karşıya geldiklerini belirten başkan, önceki karşılaşmalar gibi bu karşılaşmadan da herhangi bir sorun çıkmayacağına inandıklarını savundu. Sophokleous, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Maça ilişkin şunları söylemek istiyorum. Fenerbahçe'yi tanıyoruz. Fenerbahçe'nin bütçesinin büyüklüğünü biliyoruz. Futbolcularının ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Biz bu yıl Avrupa müsabakalarda şunu gösterdiğimize inanıyoruz. Futbolcularımız puan alma konusunda ellerinden geleni gösterdiğini gördük. Perşembe günü yapılacak maçta umudumuz biraz da şansla takımımızın bu maçta olabilecek en iyi sonucu almasını ümit ediyoruz."

AEL Kulüp Başkanı Sophokleous tarafından düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe fanatiği ve AEL'de forma giymiş olan Sevim Erkmen de yer aldı. 1951 yılında AEL'de forma giydiğini dile getiren Erkmen, "O yıllardan itibaren şunu söyleyebilirim ki AEL içerisinde Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum oyuncular arasında farklılık ayrımcılık yoktur. Bu maç vesilesiyle de herhangi bir olayın gündeme gelmesini herhangi bir olumsuzluğun yaşanmasını istemiyorum. Çok duygusallaşmış durumdayım" sözlerini sarf etti.

Daha sonra sözü tekrar alan Sophokleous, AEL'in yıllık bütçesi 3 ile 3.5 milyon civarında olduğunu belirtti. Sophokleous, bayrak konusunda maçta tek bir bayrak olacağını o bayrağın da AEL bayrağı olacağını ifade etti.

AEL Kulübü İletişim Sorumlusu Politis Abraam ise yapmış olduğu açıklamasında, "Bildiğiniz gibi UEFA özel ilgi arz eden futbol müsabakaları için güvenlik görevlileri tayin eder bu maç için de güvenlik görevlisi de tayin edilmiştir. Kendisi çarşamba günü gelecektir. Geldiğinde kendisiyle görüşülecektir" açıklamalarında bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

"Bayrak Krizi Falan Yok"

"Bayrak Krizi Falan Yok"

Başkan Andreas Sofokleus kameraların karşısına geçerek bir takım açıklamalarda bulundu.

Sofokleus, bu hafta içi oynanacak maç ile ilgili olarak "Avrupa Ligi'nin en iyi takımını en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. İsteyen taraftarlar kendi bayrağını getirebilir. UEFA kurallarına uyulduğu sürece herhangi bir sorun yok. Biz her zaman ırkçılığa karşı çıktık. Zaten bu toplantıyı da burada, Limassol'un Türk mahallesinde, yapmamız tesadüf değil." sözleriyle maç öncesi artan tansiyonu aşağıya çekmeye çalıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüKKTCUEFAUEFA Avrupa Ligifutbol
Görüş Bildir