Şüphelendiğim Kimse Yok

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

'Şüphelendiğim Kimse Yok'

'Şüphelendiğim Kimse Yok'

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın zehirlenerek öldürüldüğü iddiasıyla açılan davanın ilk duruşmasına günler kala ilginç bir gelişme yaşandı.

Bu yılın Nisan ayında Semra Özal'ın savcılığa verdiği ifadede kendisine daha önce ulaşan bir notu verdiği ve notta "Turgut Özal'ı öldürdüler, katili Azerbaycan'da. İsmi Hasan Alioğlu'dur" diye yazdığı iddia edilmişti. Ancak duruşmadan önce İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından bir kez daha Semra Özal'ın ifadesine başvuruldu. Semra Özal'ın bu kez eşinin ölümüyle ilgili şüphelendiği kimsenin olmadığı ve şimdilik davaya müdahil olmayacağını söylediği ileri sürüldü.

SAVCILIKTA 'HASAN ALİOĞLU' İSMİNİ VERDİ

Semra Özal'ın savcıya verdiği ifadede 15 yıl önce kendisine iletilen bir notu verdiği öne sürülüyordu. Özal'ın üç sayfalık ifadesinde, şüpheli Hasan Alioğlu'nun Azerbaycan'daki adresi de yer alıyordu.

Özal'ın ifadesinde "Eşim öldükten 5 yıl sonra İstanbul'da oturduğum evime, benim bulunmadığım bir sırada bir şahıs gelmiş ve şahıs kapıdaki korumalara mutlaka Semra Hanım’ı görmem lazım demiş. Dışarıda olduğumu söyleyince şimdi size verdiğim şu notu bırakmış: 'Turgut Özal'ı öldürdüler, katili Azerbaycan'da. İsmi Hasan Alioğlu'dur" dediği belirtiliyordu.

ÖZAL'IN ÖLDÜĞÜ GÜN YAŞANANLARI ANLATTI

Semra Özal, savcıya verdiği ifadede Turgut Özal'ın öldüğü gün yaşananları da detaylarıyla şöyle anlatmıştı:

Haberin Tamamı İçin:

Semra Özal: Zehirlemeyle İlgili Şüphelendiğim Kimse Yok

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın zehirlenerek öldürüldüğü iddiasıyla açılan davanın günü yapılacak ilk duruşmasına günler kala Semra Özal'ın ifadesine başvuruldu.

Sabah gazetesinden Başak Birdal’ın haberine göre İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yazılan talimat yazısı üzerine önce Semra Özal'a tebligat çıkarılarak 12 Temmuz günü saat 09.00'da Çağlayan Adliyesi'ndeki duruşma salonunda hazır bulunması istendi. Semra Özal, avukatı aracılığı ile doktor raporu sunarak sağlığının ifadeye gelmesi için elverişli olmadığını beyan etti. Bunun üzerine mahkeme Özal'ın evinde ifade işleminin gerçekleştirilmesine karar verdi.

'SONRA KARAR VERECEĞİM'

Hâkim Fikret Demir 20 Ağustos günü Semra Özal'ın Sarıyer'de yaşadığı villaya giderek ifade işlemini gerçekleştirdi. Özal, verdiği 8 satırlık ifadede eşinin ölümü ile ilgili şüphelendiği kimsenin olmadığını, çünkü elinde bu konuda bir belge bulunmadığını söyledi. İddianamede adı geçen ve Özal'ı zehirleme olayına iştirak ettiği belirtilen Levent Ersöz'ü tanımadığını kaydeden Semra Özal, iddiaları gündeme getiren İlker Çınar'ı da tanımadığını belirtti.

Semra Özal'ın davaya katılma talebi olup olmadığını soran hâkime, "Daha sonra karar vereceğim" şeklinde karşılık vermesi ilginç bulundu. Bu durum Özal'ın şimdilik davaya müdahil olmadığı anlamına geliyor. İfade alma işlemini tamamlayan mahkeme dosyayı yargılamayı yapacak Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAzerbaycanİstanbulSemra ÖzalTurgut Özal
Görüş Bildir