''Ocak-Mehmetçiğin Dünyası'' Sergisi Harbiye'de Açılacak

Resim-
1 dakikada okuyabilirsiniz

''Ocak-Mehmetçiğin Dünyası'' Sergisi Harbiye'de Açılacak

''Ocak-Mehmetçiğin Dünyası'' Sergisi Harbiye'de Açılacak

Mehmetçiğin yaşamı üzerine AA ekibinin görüntülediği 160 fotoğrafın yer aldığı ''Ocak-Mehmetçiğin Dünyası'' sergisi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla İstanbul'da ziyarete açılacak.

Anadolu Ajansı'nın Mehmetçiğin yaşamını anlatan ''Ocak-Mehmetçiğin Dünyası'' fotoğraf sergisi 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla İstanbul'da ziyarete açılacak.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan habere göre, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Genelkurmay Başkanlığının katkılarıyla AA tarafından hazırlanan "Ocak-Mehmetçiğin Dünyası" adlı fotoğraf sergisi 26 Ağustos-1 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul Harbiye'deki Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığında ziyarete açılacak.

Genelkurmay Başkanlığı'nın katkılarıyla 2 ay süren çalışmada, yurt içinde ve yurt dışında Mehmetçiğin yaşamı 28 ayrı mekanda görüntülendi. AA'nın 60 kişiden oluşan muhabir, foto muhabiri ve kameramandan oluşan ekibi, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni askeri boyutlarının yanı sıra insani yönlerini tanıtan 35 bin kare fotoğraf ve saatler süren video çekimleri yaptı.

Çalışmada, Mehmetçiğin birliğine katılım ve intikal sürecinden başlanılarak, sosyal yaşamı, zorlu etaplardaki eğitim faaliyetleri yeni bir konseptle kapsamlı olarak ele alındı. Tıraş olan, uyuyan, annesine sarılınca ağlayan, çocuğunu kucaklayan ''kınalı kuzular''ın doğal halleri objektiflere yansıdı.

Çanakkale'de 5 bin kişi ziyaret etti

Anadolu Ajansı'nın, Genelkurmay Başkanlığı'nın katkılarıyla hazırladığı ve ilk olarak Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndaki Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'nde açılan "Ocak-Mehmetçiğin Dünyası" fotoğraf sergisini bir haftada yaklaşık 5 bin kişi ziyaret etmişti. Serginin açılışını 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, bazı bakanlarla kuvvet komutanları yapmıştı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Anıtkabir'de TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay, Bekir Bozdağ ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk tarafından açılan sergi vatandaşların beğenisine sunulmuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBekir BozdağBeşir AtalayBülent ArınçCemil ÇiçekCumhuriyet Halk PartisiGenelkurmay BaşkanıHayati YazıcıİstanbulKemal KılıçdaroğluRecep Tayyip ErdoğanTürk Silahlı KuvvetleriTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir