Ömer Laçiner "CHP Denilince Akla Gelen Tiptir, Güler"

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

"Güler, CHP Denilince Akla Gelen Tip"

"Güler, CHP Denilince Akla Gelen Tip"

Ömer Laçiner, CHP'de Birgül Ayman Güler'in sözleriyle başlayan tartışmalara değinerek, Birgül Ayman Güler konuştuğu zaman kendisi gibi konuşuyor. Bunda bir samimiyetsizlik görmüyorum. CHP'yi temsil ediyor. CHP denildiği zaman çizceğiniz tip Sezgin Tanrıkulu değil, Hüseyin Aygün de değil, Şafak Pavey de değil. Ama Güler, CHP denildiği zaman aklımıza gelen tipi yansıtıyor." dedi.

"YETMEZ AMA EVET" TARTIŞMASI

Laçiner, 12 Eylül referandumunda "Yetmez Ama Evet" diyenleri eleştirenler için, "Bu yaklaşım benim çok kaale alabileceğim bir yaklaşım değil." diyerek şöyle devam etti: Bizim hangi parti olursa olsun objektif bir değerlendirme yapmamız, tartışmalı sıfatlardan kaçınmamız lazım. En son “yetmez ama evet”çilere yapılan eleştiriler için de durum böyle. Daha önceden bir anayasa var, bu anayasa değiştiriliyor. Bu değişiklikler öyle çok müthiş şeyler falan da değil ama sonuçta olumlu yönde bir değişiklik yapılıyor. Bu durumda “Bu değişiklik eskisinden daha iyi bir şey getiriyor” demek objektif bir şeydir, AK Parti'yi övmek filan değildir.

"BUNLAR BAĞNAZDIR"

Bunlar bağnazdır. Bağnazlık da cehaletten, yeteneksizlikten, yetersizlikten gelir. Bu insanlar kendilerinden o kadar gayri memnunlar ki bu öfkelerini başkalarına herhangi bir vesileyle aktarmak istiyorlar. Bütün mesele bu. Bizim AK Parti karşısında yepyeni şeyler bulmamız lazım ama bu küfrederek yapılacak bir şey değildir. Bugün yapılan muhalefet sadece küfretmek ve olumsuza bakmak üzerine kurulu. Bu yüzden AK Parti'nin başarısının yüzde 60'ı kendisinin ise yüzde 40'ı da CHP'nin.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiCumhuriyet Halk Partisi
Görüş Bildir