Zynga 11 Oyunun Fişini Çekiyor

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Zynga 11 Oyunun Fişini Çekiyor

Zynga 11 Oyunun Fişini Çekiyor

2012′yi borsada ciddi kayıplar ve ekonomik sıkıntılar ile anacak olan Zynga, 2013 yılına temiz bir başlangıç yapmayı amaçlıyor. Sosyal oyun şirketi 11 oyununu piyasadan kaldırılma kararı aldı.

Zynga’nın belirlediği 11 oyun arasında başarılı Mafia Wars serisine ait iki oyun ve Indiana Jones Adventure World ve Treasure Isle gibi diğer popüler oyunlar da yer alıyor. 5 Aralık’ta başlayan kapatma işlemleri sonucunda oyunlardan bazıları yeni üyeleri kabul etmezken, bazıları uygulama mağazalarından kaldırıldı. Oyunların bir bölümünün fişi ise çoktan çekildi.

Zynga’nın kapatma kararı aldığı oyunlar: PetVille, Mafia Wars 2, FishVille, Vampire Wars, Treasure Isle, Indiana Jones Adventure World, Mafia Wars Shakedown, Forestville, Montopia, Mojitomo, Word Scramble Challenge.

İlgi görmeyen oyunları kaldırarak maliyetleri kısmayı amaçlayan Zynga şirket çalışanlarının konsantrasyonunu da başka projelere projelerde kullanmayı amaçlıyor. 5 Aralık günü şirketin CEO’su Mark Pincus giderleri azaltmak için yaptıkları planı açıklamıştı. Bu planlar arasında proje iptallerinin dışında ofis kapatma gibi tedbirler de bulunuyor.

Radikal bir karar alarak 11 oyununu kapatan Zynga bir yandan hayatta kalma mücadelesi verirken, diğer tarafta ise bu oyunların sadık üyelerini karşısına almış oldu. Şirket oyunların karşısında uzun saatlerini ve/veya paralarını harcayan sosyal oyun tutkunlarının gönüllerini almak için bir plana sahip mi bilinmez ancak bir sonraki Zynga oyununu oynamaya rahatlıkla başlamayacaklarını söyleyebiliriz.

Haberin Tamamı İçin:

Zynga, 11 Oyunun Hayatına Son Veriyor

Zynga, 11 Oyunun Hayatına Son Veriyor

Dünyanın önde gelen oyun şirketlerinden biri olan Zynga , 11 oyun için kapatma kararı aldı. Zynga CEO’su Mark Pincus tarafından Kasım ayında sinyalleri verilen kapatma konusu bugün itibariyle hayata geçti.

Zynga’da işler genellikle yolunda gidiyor olsa da ve yatırımcılar bundan oldukça memnun olsalar da bazen beklenen ilginin görülmediği işlere de imza atılabiliyor. Ancak şirket yöneticilerinin kararlı ve risk alabilen bir yapıya sahip olmaları bu tür zayıf oyunlarla ilgili atılması gereken adımların hayata geçmesini sağlıyor. Aralarında gerçekten de ciddi beklentilerin olduğu ve büyük bir heyecanla kullanıcılara sunulan oyunların da yer aldığı 11 oyun aralık ayı başından itibaren kullanıcılara kapanmaya başladı. Oyunculara bir mesajla durumu ileten Zynga, önümüzdeki aylarda var olan kullanıcıların da oyunu oynamalarını durduracak.

Zynga’nın artık yeni kayıt almayacağı ve kısa bir süre içinde kapatacağı oyunlar şunlar

PetVille

Mafia Wars 2

FishVille

Vampire Wars

Treasure Isle

Indiana Jones Adventure World

Mafia Wars Shakedown

Forestville

Montopia

Mojitomo

Word Scramble Challenge

2013'ün merakla beklenen oyunlarını görmek ister misin?

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOoyun
Görüş Bildir