Zekeriya Beyaz: 'Kurban Etiyle İçki İçilir' | Video

 > -

'Kurban Etiyle İçki İçilir'

'Kurban Etiyle İçki İçilir'

Yaptığı yorumlar ile çoğu zaman meslektaşlarıyla tartışan İlahiyatçı Zekeriya Beyaz, yine çok konuşulacak sözler söyledi. Geçtiğimiz günlerde "Ayakkabıdan da kurban olur" diyen Beyaz Hoca, bu kez de kesilen kurbanın etiyle rakı içilebileceğini söyledi.

Cnn Türk'te Enver Aysever'in sunduğu 'Aykırı Sorular' programına katılan İlahiyatçı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz yine çok tartışılacak sözlere imza attı.

Beyaz Hoca, kurban etiyle içki içmenin herhangi bir sakıncası olmadığını söyledi. Zekeriya Beyaz, şöyle konuştu:

"Özüne bakalım. Varlıklı insandan perişan insanlara maddi, iktisadi bir değerin aktarılması kurbandır. Ayakkabı imalatı yapıyorum. 50 çift ayakkabıyı tutup fakir çocuklara verebilirim. Kurban yerine geçer. Dinin yorumu budur.

Ama siz mezhebe giderseniz, filan hoca efendinin lafına giderseniz, onlara göre kurban kan akıtmaktır. Onun için Hacca gidiyorlar 50 seneden beri... Bir günde bir kaç milyon kurban kesiyorlar, kan akıtıyorlar. İki saat sonra da güneş vurup hepsini leş ediyor. Övüne övüne geliyorlar ibadet yapmaya. İbadet falan değil bu. Amaca bakalım. Hikmet amaçtadır."

Program sunucusu Enver Aysever'in sorduğu 'Kurban etiyle içki içen bir adam günaha girer mi?" sorusuna Zekeriya Beyaz şu cevabı verdi:

Yok efendim. Ne ilgisi var. Yani özel suretle kurban Eti filanın yanında yenilir, yenilmez, veyahut da sıvının yanında içilmez diye bir şey yok. Bu aşırılıktır."

Haberin Tamamı İçin:

CNN Türk'te Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular'a katılan İlahiyatçı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, dinle ilgili çok tartışılan yorumlarına bir yenisini daha ...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir