Zahid Akman Kanal 7'nin Başına Geçiyor!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

ZAHİD AKMAN Kanal 7'nin Başına Geçiyor

ZAHİD AKMAN Kanal 7'nin Başına Geçiyor

Eski RTÜK Başkanı Aykut Zahid Akman, Kanal 7’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirildi.

Akman daha önce de Kanal 7’nin Ankara ve Washington temsilciliklerini yapmış, 2005 yılında ise RTÜK Başkanı seçilmişti.

Uzun yıllardan beri Kanal 7’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yürüten ve görevini Zahid Akman’a devreden Mustafa Çelik ise Kanal 7 Yayın Grubunda Yayından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam edecek.

Zahid Akman, RTÜK Başkanlığı’ndan ayrıldıktan bir süre sonra Almanya’da başlayan Deniz Feneri davasında suçlanmış, Kanal 7’nin patronu Zekeriya Karaman ile bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye olmuştu..

Bu değişim Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman tarafından şöyle duyuruldu:

"Uzun yıllardır Kanal 7 Genel Yayın Yönetmenliğini yapmakta olan Mustafa Çelik bu görevini A. Zahid Akman’a devretti. Bundan sonra A. Zahid Akman Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapacak. Mustafa Çelik de Kanal 7 Yayın Grubunda Yayından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam edecek. Tüm çalışanlarımıza, yayın dünyasına ve kamuoyuna, hayırlı olması dilekleriyle, duyururuz."

Haberin Tamamı İçin:

Kanal 7 ve Zahid Akman hukuksuzluğu tescilledi!

Uzun süredir Kanal 7'de bir ofiste çalışan Zahid Akman'ın Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilmesi uzun süredir devam eden hukuksuzluğun tescillenmesi oldu.

Yasa ne diyor?
“Kamu Görevlerinden Ayrılanların Yapamayacakları İşler Hakkında Yasa”sına göre, "görevlerinden hangi sebeple olursa olsun ayrılanlar, ayrıldıkları tarihten önceki iki yıl içinde hizmetinde bulundukları daire, idare, kurum ve kuruluşlara karşı ayrıldıkları tarihten başlayarak üç yıl süreyle, o daire, idare, kurum ve kuruluştaki görev ve faaliyet alanlarıyla ilgili konularda doğrudan doğruya veya dolaylı olarak görev ve iş alamazlar, taahhüde giremezler, komisyonculuk ve temsilcilik yapamazlar" deniliyor.

RTÜK üyeliği görevinden 12 Temmuz 2011 tarihinde ayrılan Zahid Akman 3 yıl boyunca medya kuruluşlarında görev almaması gerekiyor

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaAnkaratahliye
Görüş Bildir