Yeni Akit Gazetesine Suç Duyurusu

-

Yeni Akit Gazetesine Suç Duyurusu

Yeni Akit Gazetesine Suç Duyurusu

Danıştay saldırısından kısa bir süre önce "İşte o üyeler" başlığı atan, Yeni Akit gazetesi şimdi de gazeteci Ali Bayramoğlu'na yönelttiği, "Ermeni kökenli" ifadesi ile protestoların hedefinde. Gazeteci, yazar, işadamları ve sanatçılar bir imza kampanyası ile gazete hakkında, "nefret suçu işlediği" gerekçesi ile suç duyurusunda bulundu.

Gazeteciler, yazarlar, işadamları, sanatçılar, milletvekilleri... Çeşitli meslek gruplarından yüzlerce isim bir araya geldi. Basın yoluyla işlenen nefret suçlarına "dur" demek için harekete geçti.

Yeni Akit gazetesi ve ona yakınlığıyla bilinen Habervaktim isimli internet sitesinin, gazeteci Ali Bayramoğlu ile ilgili yaptığı haberlerin, nefret söylemleri içerdiğini ve Bayramoğlu'nun açık hedef haline getirildiğini düşünenler bir imza kampanyası düzenledi.

İngiltere'de düzenlenen, "Kürt sorununda çözüm arayışları" başlıklı bir panelde konuşan Ali Bayramoğlu'nun ifadeleri, Yeni Akit gazetesi ve Habervaktim isimli internet sitesinde yeraldı.

Haberlerde, Ali Bayramoğlu için "Ermeni kökenli", "Ermeni tezlerini ırkçı bir saikle savunuyor" gibi ifadeler kullanan Yeni Akit gazetesi büyük tepki aldı.

O haberlerin Bayramoğlu'nu hedef tahtası haline getirdiğini düşünen, aralarında Cem Boyner, Ertuğrul Kürkçü, Ezgi Başaran, Füsun Eczacıbaşı, Halil Ergün, Hasan Cemal, İshak Alaton, Mete Çubukçu, Oral Çalışlar, Orhan Pamuk, Osman Baydemir, Rakel Dink, Semih Kaplanoğlu gibi isimlerinde yer aldığı yüzlerce isim de bir imza kampanyası ile suç duyurusunda bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Danıştayİngiltere
Görüş Bildir