Bakan Şimşek: Yatırımcı Hala Türkiye'nin Hikayesine İnanıyor

 > -

Yatırımcı Hala Türkiye'nin Hikayesine İnanıyor

Yatırımcı Hala Türkiye'nin Hikayesine İnanıyor

Maliye Bakanı Şimşek, "Türkiye ekonomisinin temelleri kuvvetli, yatırımcı hala Türkiye'nin hikayesine inanıyor" dedi.

ANKARA

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, El Cezire kanalında canlı yayında, Taksim Gezi Parkı olaylarını değerlendirdi.

Olayların yatıştığını ve azaldığını ifade eden Şimşek, borsadaki düşüşün FED kaynaklı olduğunu, hazine ve tahvil piyasalarından çıkışların sınırlı kaldığını söyledi. Türkiye'den son günlerde yaklaşık 1,3 milyar dolar çıkış olduğunu, bunun son 12 ayda giren 24 milyar dolara göre küçük bir miktar olduğuna işaret eden Şimşek, "Yatırımcı, hala Türkiye'nin hikayesine inanıyor. Ekonomimizin temelleri kuvvetli" diye konuştu.

Gezi Parkı Projesi'nin, Taksim'i modernleştirmeyi, insanların yaşam kalitelerini arttırmayı amaçladığını belirten Şimşek, olayları Gezi Parkı'na AVM yapılacağına ilişkin spekülasyonların ateşlediğini ifade etti.

"Çevreci grupların başlattığı masum ve demokratik protestoların, daha sonra radikal gruplar ve teröristler tarafından ele geçirildiğini" anlatan Şimşek, sorunun çözümü için referandum seçeneğini değerlendirdiklerini söyledi.

Çevresel konularda vatandaşların hassasiyetlerini dinleyeceklerini ve mega projelerde çevresel faktörleri dikkate alacaklarını ifade eden Şimşek, "Gezi Parkı'na gelince açıkça kanuna uyan vatandaşların istekleri duyuldu, onları dinliyoruz, kaygılarıyla ilgileneceğiz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraGezi ParkıMehmet Şimşek
Görüş Bildir