Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yalova'da Yeni Koronavirüs Tedbirleri

0PAYLAŞIM

Yalova'da Yeni Koronavirüs Tedbirleri

YALOVA Anadolu Ajansı - Yalova'da yeni tip koronavirüs Kovid-19 temkinleri kapsamında 65 yaş üstü ve 18 yaş altı fertlerin caddeye çıkmasına kısıtlama getirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Şehir Hıfzısıhha Meclisi, Vali Muammer Erol başkanlığında toplandı.

Toplantıda, 65 üstü yurttaşların 09.00-20.00 saatleri dışında caddeye çıkmalarının kısıtlanmasına, 18 yaş altı çocuk ve gençlerin saat 20.00'den sonra yanlarında aileleri
olmadan caddeye çıkmalarının kısıtlanmasına karar verildi.

Ayrıca İşkur, SGK ve sıhhat personelinden oluşan bir takım kurularak 50'den fazla çalışanı olan şirketlere Kovid-19 salgın temkinlerine geçim mevzusunda teftiş
yapılması,
her firmada kesinlikle el dezenfektanı bulundurulması kararlaştırıldı.

Öte yandan karantina kararına uymayanlar, yurtlara veya pansiyonlara sevk edilerek lüzumlu yalıtıma tabi tutulacak.

Hakkında yalıtım kararı verilmiş bazı şahısların önlemlere ters davranarak ikametlerini terk etmek suretiyle millet sıhhatini tehlikeye attıkları, hastalığın başka bireylere bulaşmasına sebebiyet verdiklerinden hareketle yalıtım şartlarını ihlal eden ya da yalıtım şartlarını sağlama ihtimali olmayan geçici kalitede yerlerde konaklayan şahısların yalıtım süreçlerini geçirmek/bitirdirmek üzere yurt/pansiyon gibi yerlerin tanımlanmasına karar verildi.

Pansiyonlarda yalıtıma tabi yakalanması kararlaştırılan şahısların sıhhat vaziyetlerini gözlemlemek, tıbben zorunlu gidişatlarda sıhhat kuruluşlarına sevkini koordine etmek ve görevlendirilen personelin salgınla çabada tanımlanan önlemlere uygun çalışmasını sağlamak üzere yeterli sıhhat personelinin görevlendirilmesi kararlaştırıldı.

Yalıtım vaktince yurt veya pansiyonlara ziyaretçi kabul edilmeyecek, yurt ve pansiyonların güvenliğinin ise 24 saat temeline göre devamlı sürdürülecek.

Hakkında ikametinde yalıtım kararı verilmiş geçici ve mevsimlik işlerde çalışan tarım ve inşaat emekçileri ile farklı nedenlerle yalıtım sürecini geçirecek uygun bir yerleşimi olmayan bireyler, kendilerine tahsis edilen yurtlar veya pansiyonlara yerleştirilecek, bu şahısların yalıtım vaktince tahakkuk edecek iaşe ve ibate değeri Valilikçe karşılanacak.

Önlemlere uymayanlar hakkında para cezası verilmesi, tersliğin gidişatına göre operasyon yapılması, mevzusu kabahat teşkil eden tutumlara aitse adli operasyon başlatılması karara bağlandı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir