Sıcaklıklar 12 Derece Birden Düşecek!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Yağmur Geliyor, Sıcaklık 10 Derece Düşecek

Yağmur Geliyor, Sıcaklık 10 Derece Düşecek

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Sıcaklıklar 12 Derece Birden Düşecek!

Sıcaklıklar 12 Derece Birden Düşecek!

Türkiye akşam saatlerinden itibaren Balkanlar’dan gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girecek. Marmara’nın kuzeyi ile Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde sağanak ve yerel gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Türkiye akşam saatlerinden itibaren Balkanlar’dan gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girecek. Halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının, Salı günü kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede (10-12 derece) olmak üzere kuzey, iç ve batı bölgelerde, Çarşamba günü iç ve doğu kesimlerde azalması bekleniyor.

Bugün akşam saatlerinden itibaren Marmara’nın kuzeyi ile Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde sağanak ve yerel gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Salı günü Marmara’nın Doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Çankırı çevrelerinde beklenen yağışların, Bolu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli (25-50 kg/m2), Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli (50-100 kg/m2) olması bekleniyor.

Pazartesi gece saatlerinden itibaren Marmara ve Batı Karadeniz’de başlayacak olan kuvvetli rüzgarın, Salı günü kuzey ve iç kesimler ile Ege Kıyıları’nda kuzey ve batı yönlerden kuvvetli, Batı Karadeniz’in kıyı kesiminde fırtına ve zaman zaman tam fırtına şeklinde (70-100 km/saat) esmesi bekleniyor.

Çarşamba günü; Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Niğde, Erzincan ve Ardahan çevrelerinde beklenen yağışların Zonguldak, Bartın, Kastamonu’nun kuzey ilçeleri, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli (25-50 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın Bartın, Kastamonu, Sinop ve Samsun’un kıyı kesimleri ile Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Perşembe günü; yağışlı ve serin havanın etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Karabük, Kastamonu, Tokat ve Ardahan çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği, hava sıcaklığının Batı’da 2 ila 4 derece artacağı bekleniyor.

Haberin Tamamı İçin:

Sıcaklıklar 12 Derece Birden Düşecek!

Sıcaklıklar 12 Derece Birden Düşecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıların ardından İstanbul’da beklenen yağmur yağışı başladı

Orta şiddetteki yağışların ilerleyen saatlerde etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yağış uyarısı ile birlikte akşam saatlerinde yağmur yağışı başladı. Akşam 22.00 sıralarında başlayan ve aralıklarla süren yağışlar hayatı olumsuz yönde etkilemezken; yağışların ilerleyen saatlerde etkisini arttırarak sürdürmesi bekleniyor. Uyarıları dikkate alan bazı vatandaşlar şemsiyeleri ile korunurken hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlarda işyerlerinin saçakları altına sığınarak korunmaya çalıştı. Bazı vatandaşlar ise semsiye satan işportacılardan şemsiye satın alarak korunmaya çalıştıkları gözlendi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FırtınaİstanbulSakaryaSamsun
Görüş Bildir