Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ve Melih Gökçek Konuşursa

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ve Melih Gökçek Konuşursa

Ve Melih Gökçek Konuşursa

Gezi Parkı eylemleri için hiç şüphe yok ki en çok ön plana çıkan isimlerden biri Melih Gökçek oldu. Özellikle eylemciler ile internet üzerinden girdiği diyaloglar ile çok konuşulan ve eleştirilen Melih Gökçek dün gece Beyaz TV’de Basın Kulisi programında eylemcilere yüklendi. Eylemcilerin polisi durmadan tahrik ettiklerini ileri sürdür. Gökçek konuşmalarını resimler yayınlayarak ve eleştiri yaparak devam ettirdi. İşte Melih Gökçek’in o konuşmalarında altı çizilecek noktalar.

POLİSE KİTAP OKUYUP TAHRİK EDİYORLAR!

Gökçek eylemciler için gösterdiği bir fotoğrafta polisin sabit durduğunu eylemcinin ise polisin önünde kitap okuyarak onu tahrik ettiğini söyledi. Gökçek ‘’ Onlar polisin karşısında kitap okuyunca polis bu durumdan tahrik oluyor ve halka karşı saldırıya geçiyor’’diyerek eylemcilerin yeniden tepkisini çekti.

ETHEM SARISÜLÜK’Ü POLİS ÖLDÜRMEDİ

Melih Gökçek konuşmalarının devamında, ismi verilmeyen bir polis tarafından ateş edilerek öldürülen Ethem Sarısülük’e değindi. Ethem’in polis tarafından değil, provokatörler tarafından öldürüldüğünü söyleyen Melih Gökçek provokatörler taş atmışlar, o da Ethem Sarısülük’ün başına isabet etmiş ve Etham ölmüş dedi. Bu konu ile ilgili elde bulunan video delilerine rağmen Ethem’in polis tarafından öldürülmediğini iddia eden Melih Gökçek Gezi eylemcilerini çok kızdırdı.

BEDAVA BİRA DAĞITIYORLAR

Gökçek konuşmalarına iki önemli bira firmasının Gezi Parkı’nda bedava bira dağıttığını söylemesi ise bu iki büyük bira firmasının tepkisini çekti. Bu tip bir durum olmadığını söyleyen firmalar Melih Gökçek’in bu iddialarına anlam veremedi.

CHP KAPATILSIN DEDİ

Gökçek konuşmasının ilerleyen bölümlerinde bütün olayların kaynağı olarak Soros’u gösterdi ve bununla ilişkili olan CHP’nin olayların içinde olduğunu söyledi. Hatta bu kadarla da yetinmeyen Gökçek konuşmasının ilerleyen bölümlerinde önemli bir oy sahibi olan ana muhalefet partisi için ‘’kapatılmalı’’ dedi.

SANATÇILAR BENİ ÜZDÜ

Gökçek konuşmasında en çok üzüldüğü nokta olarak sanatçıları belirledi. Yaşanan Gezi Parkı olayları için en ön saflarda yerini alan sanatçılara ‘Senin orada ne işin var’’ dedi. Sanatçıların bu olayda önemli rol oynamasına oldukça üzüldüğünü belirten Melih Gökçek’in, sanatçıların Gezi Parkı’nda olmalarına şaşırması ise gözlerden kaçmadı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiEthem SarısülükGezi ParkıKitapMelih GökçekPolis
Görüş Bildir