Turist Ömer'e Dekolte Sansürüne TV8'den Açıklama ve Özür

 > -

Turist Ömer'e Dekolte Sansürü

Sadri Alışık'ın Yeşilçam'da canlandırdığı Turist Ömer karakterinin seri filmlerinden Boğa Güreşçisi filmine uygulanan sansür izleyicilerin tepkisine neden oldu. TV8'de dün yayınlanan 1971 yılında senaryosunu Oksal Pekmezoğlu'nun yazdığı ve yapımcılığını Hulki Saner'in yaptığı 'Turist Ömer- Boğa Güreşçisi filmindeki bazı sahneler buzlandı. Kanal dekolte buzlama olayıyla ilgili ise tüm izleyiciler...

Haberin Tamamı İçin:

TV8 Yönetiminden Açıklama ve Özür

Dün Tv8’de yayınlanan “Turist Ömer Boğa Güreşçisi” filminde, dekolte sansür uygulandığı haberlerine kanal yönetiminden açıklık getirildi.

İşte o basın açıklaması:

Kamuoyunun Bilgisine;

Öncelikle 08.01.2013 tarihinde dün öğleden sonra kuşağında yayınlanan Turist Ömer Boğa Güreşçisi adlı filmde uygulanan dekolte buzlama konusuyla ilgili olarak kanalımıza hassasiyetlerini bildiren tüm izleyicilerimizden konuyla ilgili özür dileriz.

Belirtmek isteriz ki uygulanan buzlama tamamıyla timecode ve montaj hatasına bağlı olarak gerçekleşmiştir. Tv8 olarak herhangi bir sansür uygulaması yapmak niyetinde olmadığımız gibi, böyle abartılı ve gereksiz bir buzlamayı yapmayı yayıncılık ilkelerimizle de asla bağdaştırmadığımızı zaten izleyicilerimiz bilmektedir. Tv8 kanalı olarak tüm yapım ve filmlerimizi RTÜK kurallarını dikkate alarak gözden geçirmemize rağmen ilgili konuda RTÜK’ün bir bilgisi ve isteğinin olmadığını değerli kamuoyunun bilgisine sunarız.

İzleyicilerimizin bu anlamdaki dikkati ve hassasiyeti için teşekkür eder, Turist Ömer Boğa Güreşçisi adlı filmi ekranımızda tekrar orijinal haliyle yayınlayacağımızı bildiririz.

Saygılarımızla

Tv8 Yönetimi

Uçankuş

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

dekolte
Görüş Bildir