Suriyeli Kadın ve Çocukları Satıyorlar

 > -

Suriyeli Kadın Ve Çocukları Satıyorlar

Suriyeli Kadın Ve Çocukları Satıyorlar

Çatışmalardan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli kadınların birçoğu fuhuşa zorlanıyor. soL gazetesi - Suriye’de yaşanan çatışmalardan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli kadınların birçoğu fuhuşa zorlanıyor. Türkiye’ye de sığınan kız çocuklarının “muta nikâhı” ile evlendirildiği belirlenirken, bunu yapanlar ise Suriye devrimiyle dayanışma içinde olduğunu söylüyor.

Bugün soL gazetesinin manşetten yer verdiği habere göre, Suriye’den kaçarak Türkiye’ye sığınan kadınlar pazarlanarak fuhuşa zorlanıyor.

Savaştan kaçarak Türkiye’deki kamplara sığınan Suriyeli kadınlar, çoğu çocuk denecek yaşta tecavüze uğruyor, fuhuşa sürükleniyor. Suriyeli kadınlar Suudi Arabistan, Katar, Ürdün ve Kuveyt gibi ülkelerden gelen zengin erkeklere pazarlanırken, yaşanan bu duruma dini kılıf uyduruluyor.

Savaşın yaralarını saramayan ve bu şoku atlatamayan kadınların, Hatay'da ve Antalya'da nasıl fuhuşa zorlandığını ortaya koyan bu haber yaşanan yıkımın da boyutlarını da açığa çıkarıyor.

Türkiye'deki kamplarda yaşanan bu olayların Suriyeli mültecilerin kaçmak zorunda kaldığı diğer ülkelerde de yaşandığının belirtildiği haberde, Ürdün'de kız çocuklarının nasıl satıldığına da değiniliyor.

Suriyeli kadınları yaşadıklarını ve haberin önemli detaylarını bugün soL gazetesinde bulabilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntalyaHatayKatarSuriyeSuudi Arabistankadınlar
Görüş Bildir