Suriye'ye 45,5 Ton Gıda Malzemesi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Suriye'ye 45,5 Ton Gıda Malzemesi

Suriye'ye 45,5 Ton Gıda Malzemesi

Kimse Yok Mu Derneği Sakarya Şubesi, Suriyelilere 45,5 ton gıda malzemesi gönderdi. Kulu Belediyesi'nden de yardım malzemesi taşıyan 2 tır yola çıktı.

SAKARYA

Kimse Yok Mu Derneği, ''Kış Geldi Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye'' kampanyasında toplanan 2 tır dolusu yardım malzemesini, Suriyelilere ulaştırılmak üzere Hatay ve Gaziantep'e gönderdi.

Derneğin Sakarya Şube Müdürü Mevlüt Kızılay, gazetecilere yaptığı açıklamada, organizasyonda 45,5 tonluk gıda malzemesi toplandığını, 24 tonluk gıda malzemesi taşıyan ilk tırın Suriye'nin Halep şehrine gönderilmek üzere Gaziantep'te bulunan dernek personeline teslim edildiğini söyledi.

21,5 tonluk yardım malzemelerinin ise Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki mülteci kampına gönderileceğini ifade eden Kızılay, yardımların devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Kızılay, sözlerini şöyle tamamladı:

''Sakaryalı hayırsever iş adamları ve vatandaşlarımız büyük özveri göstermiştir. Kardeşlerimizin bu zor zamanlarında yanlarında olmamız gerekiyor. Orada yaşanan bu olaya bizim ülkemiz de yaşanabilirdi. Kardeşlerimizin yaşadığı bu olumsuz duruma duyarsız kalmayan Sakarya halkına teşekkür ediyoruz. Yardım kampanyamız artarak devam edecek. Şimdilik 2 tır gönderdik. Beklentimiz odur ki bu tırların sayısı 3, 4 olsun.

Hayırseverlerimize yardım kampanyamıza destek vermeleri çağrısında bulunuyoruz.''

Kulu Belediyesi'nden 2 tır yardım malzemesi Bu arada, Konya'nın Kulu ilçesinin Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediye olarak başlattıkları kampanya kapsamında Suriye'de zor durumda olan insanlar için giyim ve battaniye gibi malzemelerden oluşan 2 tır yardım topladıklarını söyledi.

Daha sonra yardım malzemelerini taşıyan 2 tır yola çıktı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

HataySakaryaSuriyeTürk Kızılayı
Görüş Bildir