Soçi'de Protetostolar İçin Özel Bölge

12PAYLAŞIM

Soçi'de Protetostolar İçin Özel Bölge

Soçi'de Protetostolar İçin Özel Bölge

Rus yetkililer, 7 Şubat'ta başlayacak 2014 Kış Olimpiyatları'nın yapılacağı Soçi kentinde protesto gösterileri için özel bir alan oluşturulacağını açıkladı.

Yetkililer geçen yıl Olimpiyat Oyunları'nın yapılacağı bölgede protesto eylemlerine izin verilmeyeceğini açıklamıştı.

Ancak yeni yayımlanan bir kararnameyle, yetkililerden izin alınması koşuluyla protesto gösterisi düzenlenebileceği belirtiliyor.

Başkanlık Sözcüsü Dimirti Peskov, her türlü toplantı ve gösterinin önceden belediye, İçişleri Bakanlığı ve Federal Güvenlik Servisi'nin onayını alması gerektiğini söyledi.

Kararnamede, belirlenecek alanda düzenlenecek gösterilere katılıma sınırlama getirilebileceği belirtiliyor.

Eşcinsel hakları ve siyasi reformlar için kampanya yürüten gruplar Olimpiyat Oyunları sırasında protesto haklarına sınırlama getirilmesine tepki göstermişlerdi.

Militan grupların geçen hafta düzenledikleri saldırılar nedeniyle Olimpiyatlar için ciddi bir güvenlik kaygısı yaşanıyor.

29 Aralık ve 30 Aralık tarihlerinde Volgograd kentinde düzenlenen iki intihar saldırısında toplam 34 kişi ölmüştü.

Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin, saldırılardan sonra güvenlik önlemlerinin daha da artırılması talimatı vermiş ve Soçi'yi ziyaret etmişti.

Güvenlik önlemleri kapsamında insansız hava araçları devreye sokulacak, kente açılan yollarda trafiğe sınırlama getirilecek.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir