Sıfırcı Hoca Kurthan Fişek'i Kaybettik

 > -

Sıfırcı Hoca’yı Kaybettik

Sıfırcı Hoca’yı Kaybettik

Kurthan Fişek, Bebek'teki evinde bu sabaha karşı hayatını kaybetti.

Fişek'in kardeşi Gürhan Fişek, ağabeyinde nefes darlığı rahatsızlığı bulunduğunu belirtti. Gürhan Fişek, ağabeyinin 19 Eylül Çarşamba günü Ankara Üniversitesi'nde düzenlenecek törenin ardından, Kocatepe Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verileceğini bildirdi.

KURTHAN FİŞEK KİMDİR

Kurthan Fişek, 1942'de Ankara'da doğdu. 1960'ta ODTÜ'ye giren ve aynı tarihte gazeteciliğe başlayan Fişek, 6 yıl süreyle muhabir olarak Yeni Gün ve Öncü gazetelerinde çalıştı. Turkish Daily News gazetesinin Yazı İşleri Müdürlüğünü 4 yıl sürdürdükten sonra Fişek, ODTÜ İdari İlimler Fakültesi'ni bitirdi.

1980 yılında “Spor Yönetimi” kitabıyla profesör olan Fişek, 1978-1979 döneminde, Ankara Spor Akademisi ve Atletizm Federasyonu başkanlıklarını yürüttü. Kurthan Fişek, 1980-1983 döneminde de Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı görevlerinde bulundu. 1983 yılında, 1402 sayılı Sıkıyönetim Yasası'nın amir hükümleri gereğince, üniversitedeki görevine son verilen Fişek, 1990 yılında Danıştay kararıyla görevine iade edildi. 12 Eylül 1990'da istifa ederek gazeteciliğe dönen Fişek, Nokta, Tempo, Aktüel, Ekonomist dergilerinde Yayın-Yönetim Danışmanlığı yaparken, Sabah ve Hürriyet gazetelerinde köşe yazarı olarak çalıştı. İngilizce, Fransızca ve Almanca bilen Fişek, 1999 yılından sonra YÖK Yasası'nın 60/b maddesi ile Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde yeniden göreve başladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraDanıştayOrta Doğu Teknik Üniversitesi
Görüş Bildir