Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Pınar Gültekin Cinayetine İlişkin Otopsi Raporu Tamamlandı

0PAYLAŞIM

Pınar Gültekin Cinayetine İlişkin Otopsi Raporu Tamamlandı

MUĞLA Anadolu Ajansı - Muğla'nın Ula ilçesinde cesedi ormanlık alanda bulunan üniversite talebesi Pınar Gültekin'in ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, bitirilen otopsi raporuna göre, Gültekin'in vefat sebebinin bütün olarak tanımlanamadığını bildirdi.

Muğla Adli Tıp Şube Müdürlüğü ve İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı Kimyevi İncelemeler İhtisas Toksikoloji ve Morg İhtisas Dairesince Histopatoloji raporu ayrıntılı biçimde hazırlandı.

Raporda, varil içerisinde betonla karmaşık yanmış ceset olduğunun görüldüğü belirtildi.

Ayrıntılara yer verilen raporda, Gültekin'in cesedinin bulunduğu varilde benzine has belirtilere tesadüfüldüğü kaydedildi.

Ailenin avukatı Rezan Epözdemir, dosyayla alakalı büyümeleri yakından takip ettiklerini söyledi.

  • Vefat sebebi tanımlanamadı

Kurgulanmış ifadeye haysiyet edilmemesi gerektiğini aktaran Epözdemir, şöyle konuştu:

"Pınar Gültekin'in dosyaya erişen otopsi raporuna göre, vefat sebebi bütün olarak tanımlanamadı. Detaylı hadise yeri tahlili belirtilerinin ve görüntüleri kapsayan adli tahkikat dosyasının Adli Tıp Müesseseyi alakalı 1. Adli Tıp İhtisas Heyetine sevk edilmesinin uygun olacağı biçiminde görüş bildirildi. Zanlının cinayet sonrası serinkanlı ve tasarılı hareketleri, kabahat ispatlarını yok etme ve ispatları karartmaya müteveccih tavırları bulunuyor. Hadise günü, vakadan hemen evvel Pınar Gültekin'in kardeşi Sibel Gültekin ile görüntülü olarak konuştuğu, bu görüşme esnasında Pınar Gültekin'in üzerinde olan kıyafetin daha sonra maktulün evinde bulunması, aynı zamanda Pınar'a ait olan konutun anahtarının maktulün evindeki masada olması manidar ve düşündürücüdür."

Kuşkulu hakkında, hem planlama, hem canavarca hisle işkence sürükleterek isteyerek öldürme kabahatinden iddia belgesi hazırlanması gerektiğini anlatan Epözdemir, Cemal Metin Avcı'nın emsal mahiyette cezalandırılmasını arz ettiklerini kaydoldu.

  • Hadise

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Kısmı talebesi Pınar Gültekin 27, 16 Temmuz'da Akyaka Semti'nde yalnız yaşadığı evinden bölmüş, aynı gün ablasıyla telefonla görüştükten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Ailesinin, Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunması üzerine başlatılan çalışmada Gültekin'i tanıyan bireylerin listesi çıkarılmış ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları araştırılarak görgü tanıklarına ifadelerine müracaat etilmişti.

Kuşku üzerine nezaretine alınan genç kızın daha önceki erkek dostu Cemal Metin Avcı, ilk ifadesinde hakkındaki yargılamaları kabul etmese de ispatları görünce bir müddet dostluk yapıp dağıldığı Gültekin'in tekerrür barışma isteğini geri çevirmesi üzerine genç kızı bağ evinde öldürdüğünü, cesedini yaktıktan sonra varille Gülağzı mevkisindeki ormanlık alana attığını itiraf etmişti.

Avcı, çıkarıldığı nöbetçi barış ceza egemenliğince hapsedilmişti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir