Özel Harekatçılar ve Teğmenler Son Savunmalarını Yaptı

-

Özel Harekatçılar Ve Teğmenler Son Savunmalarını Yaptı

Özel Harekatçılar Ve Teğmenler Son Savunmalarını Yaptı

Duruşmada, İddia Olunan Ergenekon Terör örgütünün suikast timi içinde yer aldıkları belirtilen özel harekat polisleri ile teğmenler son savunmalarını yaptı.

Aralarında Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un da bulunduğu 275 sanığın yargılandığı davada 319’uncu duruşma yapılıyor.

Duruşmada, Ergenekon’un suikast timi içinde yer aldığı ileri sürülen Özel Harekat Polisleri Zerar Atik ve Kemalettin Balcı ile Teğmenler Melih Yüksel ve Emre Baltacı son savunmasını yaptı.

Bu isimlerin, Ergenekon Sanığı Emniyet Özel Harekat Dairesi eski Başkanvekili İbrahim Şahin’e bağlı kurulduğu belirtilen S 1 Suikast timi içinde yer aldıkları ileri sürülmüştü.

Sanıkların, hükümeti yıpratmak ve toplumda kaos çıkarmak amacıyla, Eski Alevi Bektaşi Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Balkız ve Eski Genel Sekreter Kazım Genç ile Ermeni Patriği Mesrob Mutafyan gibi isimlere yönelik suikast planladıkları iddia edilmişti.

Sanık polisler ve teğmenler, suikast timinden haberlerinin olmadığını ileri sürdü, terörle mücadele kapsamında kurulacak yeni bir oluşumda yer alacaklarını sandıklarını anlattı.

Sanıklar, herhangi illegal bir örgüte üye olmadıklarını ileri sürdü.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AleviErgenekonGenelkurmay Başkanıİlker BaşbuğTerör
Görüş Bildir