ÖSYM'den KPSS Adaylarına Önemli Uyarı

-

ÖSYM'den KPSS Adaylarına Önemli Uyarı

ÖSYM'den KPSS Adaylarına Önemli Uyarı

ÖSYM, ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak KPSS'ye girecek adayların, başvuru işlemlerini en kısa zamanda tamamlamaları gerektiğini ve başvuru süresinin uzatılmayacağını bildirdi.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, 23 Eylül 2012 tarihinde yapılacak 2012-KPSS'nin başvuru işlemlerinin 18 Haziran'da başladığı hatırlatıldı. Açıklamaya göre, KPSS için düne kadar toplam 355 bin 46 aday sınav ücretini yatırdı, 174 bin 186 aday ise başvuru işlemini tamamladı.

Sınava başvurular, 11 Temmuz 2012 Çarşamba günü sona erecek. Bu sınava, ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yaklaşık 2 milyon 500 bin adayın başvuru yapması bekleniyor.

Sınav için başvuru sonuçlarına bağlı diğer hazırlık çalışmalarının hemen başlaması zorunlu olduğundan başvuru süresi uzatılmayacak.

“Başvuru bilgilerini saklayın”

“ÖSYM Aday Başvuru İşlemleri Sistemi”nin aynı anda binlerce adayın başvurusunu alabilecek güçlü ve güvenli altyapıya sahip olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Başvurunun son günlerinde yapılan başvurular nedeniyle, başvuru merkezlerindeki yoğunluğun adayın mağduriyetine yol açacak bir durum oluşturmaması için, ortaöğretim mezunu tüm adaylar ile bireysel başvuru hakkı olmayan ön lisans mezunu adayların bir an önce başvuru merkezlerinden başvurularını tamamlamaları, internet üzerinden bireysel başvuru yapacak adayların da en kısa sürede başvurularını yapmaları yararlarına olacaktır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kamu Personel Seçme SınavıÖğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi
Görüş Bildir