Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrenciyken Yurtta Kalmanın 15 Faydası

-

Öğrenciyken Yurtta Kalmanın 15 Faydası

Yurtta kalmanın bir üniversite öğrencisine ne türlü bir faydası olabilir diye düşündük ve araştırdık. Buyursunlar:

Kaynak: Yurtta Kalmanın 15 Faydası

1. İnternetin Hızlı Olması

İnternet çok hızlı olduğundan hem akıllı cep telefonundan hem de bilgisayardan istenilen anında indirilir ve kota derdi olmadığı için her şey özgürce araştırılır.

2. Ders Notlarını Hemen Bulabilmek

Sizden bir üst sınıflardan gece ya da gündüz eğitim gören arkadaşlardan kısa sürede ders notları bulunur ve yapılacak ödev varsa önceki yıllarda yapmış olanlardan rahatlıkla alınabilir. Ayrıca öğretmenlerin sınavlarda hangi soruları sorabileceği de araştırılır ve genelde bu tespitler doğru çıkar.

3. Üniversiteye Yakın Yerde Olmak

Yurtlar genelde okula yakındır ve bu nedenle öğrenciler on dakika kala derse yetişebilir. Ayrıca unutulan ödev ya da gereçlerin alınması çok kısa sürer ve unutkanlıktan dolayı eksi puan alınmaz.

4. İnsan Psikolojisi Daha Kolay Anlamak

Yurt içinde birlikte yaşanılan insanlar arasında her kişilik farklıdır. Herkes farklı yörelerden gelmiştir. Bu nedenle yurtta kalanlar hem insan psikolojisini hem de tüm yörelerin gelenek ve düşünce tarzlarını çok daha iyi kavrar.

5. Kalabalık Ortamda Yaşamaya Alışmak

Yurtlar en fazla sekiz kişiden oluştuğu için herkesle paylaşımda bulunmak ve hepsiyle ayrı ayrı anlaşmak için emek sarf edilir. Yurtta yaşanılan curcuna ortamına da alışmak ve kalabalık ile yaşamayı öğrenmek de bu hayata dairdir.

6. Her Zaman Arkadaş Edinmek

Yatakhanede, tv odasında, etüt odasında ve yurdun ortak kullanım olan diğer odalarında her zaman farklı arkadaşlar edinebilirsiniz. Bir arkadaş ile ders çalışmayı severken diğeri ile televizyon izlemekten keyif alırsınız ve okul dönemini en stressiz şekilde atlatırsınız.

7. Nabza Göre Şerbeti Öğrenmek

Çeşit çeşit insanla birlikte olunduğundan kendinizi korumayı ve buna bağlı olarak nabza göre şerbet vermeyi ve herkesle aranızı iyi tutmayı öğreniyorsunuz. Bu da size iş hayatında da başa çıkmanız gereken kişilikler için yardımcı oluyor.

8. Fatura Ödeme Derdinin Olmaması

Elektrik, internet su veya doğalgaz gibi fatura ödeme işlemleri ile uğraşmamak öğrenciye en iyi gelen detaylardan biridir. Soğuk kış günlerinde gece gündüz yanan kalorifer sayesinde sıcak bir güne uyanmak gibi bir artısı da oluyor.

9. Yemek Sorununun Ortadan Kalkması

Market alışverişi ya da yemek yapma gibi bir problem olmadığı için öğrenciler rahat etmektedir. Ancak geç saatlerde acıkan öğrencilerin yanında mutlaka kraker tarzı karın doyurucu besin kaynakları bulunması gerekir.

10. Temizlik Hususunun Olmaması

Öğrenci evlerinin haline bazen tanık oluyoruz. Ancak yurtlarda temizlik yapıldığı için her zaman hijyenik bir ortam sağlanmış oluyor.

11. Şehir ve Üniversite Psikolojisinin Anlaşılması

Yeniden bir hayat kurmaya çalışan ve yaşadıkları şehirden başka bir şehre giderek bunu başarmaya çalışan öğrenciler yurtta kaldıkları zaman sudan çıkmış balık gibi olmuyor. Hem üniversiteyi hem de şehri güvenli bir şekilde tanıyor ve daha öz güvenli şekilde öğrenim hayatını geçiriyor.

12. Para Biriktirmek

13. Anne ve Babanın Gözünün Arkada Kalmaması

Yurtta kalan öğrencilere çok daha fazla güvenen aileler yurdun güvenli olması ve giriş çıkış saatlerinin belli olması nedeniyle rahat ediyor. bu şekilde öğrenciyi de rahatsız etmeden herkes kendi hayatını yaşayabiliyor.

14. Paylaşmanın Ne Olduğunu Anlamak

Yurt içinde kardeşten daha öte dostluklar kurulur ve bu dostlardan hiçbir şey esirgenmez.

15. Yabancı Milletleri Tanımak

Yurt içinde olduğu gibi yurt dışından gelen öğrencileri de tanıyarak dünya görüşünün çok daha net bir şekilde gelişmesi sağlanmaktadır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

anne
Görüş Bildir