ODTÜ Şeref Listesi'nden Terör Listesine!

 > -

ODTÜ Şeref Listesi'nden Terör Listesine!

ODTÜ Şeref Listesi'nden Terör Listesine!

ODTÜ olayları nedeniyle 'terör faaliyeti'yle suçlanan öğrenci, 2 dönemdir ODTÜ'nün şeref listesinde. Olaylar sırasında dersteydi. Sonrasında yaralı arkadaşlarına yardım ederken 'yakalandı'.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ı protesto ettikleri için haklarında ‘Terör Örgütlerinin Amaçları Doğrultusunda Faaliyette Bulunmak’ suçlamasıyla soruşturma açılan öğrencilerden Güven Kazım Altunkaya’nın iki dönemdir ODTÜ’nün ‘Şeref Listesi’nde yer aldığı ortaya çıktı. İnşaat Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Altunkaya, Radikal ’e konuştu.

Hopalı işçi emeklisi bir ailenin çocuğu olduğunu belirten Altunkaya “Babam işçi emeklisi, bu nedenle hem okuyup hem part-time çalıştım. Çeşitli alışveriş merkezlerinde çeşitli işler yaptım. ODTÜ’deki olaylar başladığından ben dersteyim. Olaylara aktif olarak katılmadım. Yaralanan arkadaşlara yardım etmeye çalıştım. Polisle çatışmaya girmedim, taş atmadım. İlkyardım bilgisi sahibiyim bu nedenle yaralı arkadaşlara yardımcı olmaya çalıştım” dedi.

‘Ailem çok endişelendi’

Altunkaya, “Çevremizde çok basit gerçeklerle aylarca öğrencilerin tutuklandığını biliyoruz. Gözaltına alınmam ve ‘terör’ suçlaması ailemi ve beni çok endişelendirdi. Ancak ailem desteğini esirgemedi. İki dönemdir ODTÜ Şeref Listesi’nde yer almayı başardım. Okulumu bu dönem bitirip mastır yapmak istiyorum” diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanOrta Doğu Teknik ÜniversitesiRecep Tayyip ErdoğanTerör
Görüş Bildir