Ntvmsnbc Gülen Okulları Haberini Yayından Kaldırdı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ntvmsnbc Gülen Okulları Haberini Yayından Kaldırdı

Ntvmsnbc Gülen Okulları Haberini Yayından Kaldırdı

ABD'de Gülen Cemaati'ne ait okullarda usulsüzlük yapılarak, yüz binlerce dolar değerindeki ihalelerin yine cemaate yakın işadamı ve gruplara verildiği yönünde bugün bir haber yayımlayan ntvmsnbc, haberi yayımdan kaldırdı.

Doğuş Yayın Grubu'na ait Ntvmsnbc.com haber sitesi, bugün "Gülen'in ABD'deki okullarında usulsüzlük" başlığı ile yayımladığı haberi yayından kaldırdı. (Haberin linki: http://www.ntvmsnbc.com/id/25355860)

Haberin linkine tıklandığında "Gezmek istediğiniz sayfa zaman aşımına uğradı ve NTVmsnbc.com'da mevcut değil. Ancak şurada bulunabilir." yazısı karşınıza çıkıyor.

Son dönemde, iktidarı kızdıracak haberler yapmamak için yayın çizgisini ve kadrosunu baştan aşağı değiştiren Doğuş Yayın Grubu'na bağlı olan Ntvmsnbc.com'da yer alan ve hemen kaldırılan haber şöyle:

Gülen'in ABD'deki okullarında usulsüzlük

ABD'nin Georgia eyaletinde Gülen hareketiyle bağlantısı olduğu iddia edilen üç okulun ihraç ettiği tahvillerde usulsüzlük tespit edildi. İncelemede okullların yüz binlerce dolar değerindeki ihalelerinin, Gülen hareketine yakın işadamı ve gruplara verildiği savunuldu.

Gülen cemaatine bağlı olduğu iddia edilen Fulton Science Academy Middle School, Fulton Science Academy High School ve Fulton Sunshine Academy'le ilgili denetim raporu dün bu okulların bağlı olduğu Fulton County Schools'un internet sayfasında yayınlandı.

Amerikan New York Times gazetesinin haberine göre, ABD'nin Georgia eyaletinde Gülen hareketi tarafından işletmesi yapılan ve devlet tarafından destek verilen üç okulun, ihalelerinde usulsüzlük yapıldığı tespit edildi. Okulun ihraç ettiği tahvillerin temerrüde düşmesi sonrasında ABD'li yetkililerin başlattığı inceleme sonuçlandı. Gülen hareketiyle bağlantısı olduğu iddia edilen okulların, ihalelerinin yine bu harekete yakın olan işadamı ve gruplara verildiği iddia edildi.

Atlanta'da Fulton Country Schools bağlı üç okulla ilgili dün yayınlanan denetim raporunda, tişört ve video cihazları alımı ile öğretmen eğitimi için 2010 Ocak ayından bu yana yapılan 500 bin dolarlık ihalelerin, Grace Enstitüsü tarafından yürütüldüğü, söz konusu enstitünün yönetim kurulunda ise okul yöneticilerinin yer aldığı belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriÖğretmen
Görüş Bildir