NTV Çalışanları İsyan Etti!

 > -

NTV Çalışanları İsyan Etti!

NTV haber merkezinde Gezi Parkı kavgası çıktı. Reklam verenler kanalı arayıp reklamlarını geri çekti..

Taksim Gezi Parkı protestosunda polisle gösteriye katılan vatandaşlar arasındaki gerginlik giderek tırmanırken, Türk haber kanalları da konuya ilgisiz olduğu gerekçesiyle tepki topladı.

YERLİ HABER KANALLARINA TEPKİ

Uluslararası haber kanalları BBC ve CNN gibi kuruluşlar saatlerce canlı yayın yaparken, NTV, Habertürk ve CNN Türk gibi yerli haber kanalları, habere yeterince yer vermediği için firmaların da hedefi haline geldi.

FİRMALAR REKLAMLARI GERİ ÇEKTİ

Aralarında Türkiye'nin marka değeri yüksek firmalarının da bulunduğu şirketler, özellikle Doğuş Grubu bünyesindeki kanallardan birbir reklamlarını çekiyor. Sahibi Ferit Şahenk'in hükümete yakın olduğu gerekçesiyle NTV'nin konuya ilgisiz olduğunu düşünen firmalar, Star TV, E-2 ve CNBC-e gibi kanallarla irtibata geçerek reklam sözleşmelerini iptal etti.

HABER MERKEZİNDE KAVGA

Öte yandan NTV'de çalışanların da huzursuz olduğu bildirildi. Medya kulislerinde konuşulanlara göre olayların ardından kanalın konuya ilgisizliği çalışanları da etkiledi. Haber merkezinde yer alan gazeteciler, kanal yönetiminin tutumunu eleştirirken geceden beri kanalın koridorlarında gergin bir hava hakim olduğu öğrenildi. Kulislerde konuşulanlara göre bu gerginlik, zaman zaman sözlü kavgalara da dönüştü.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi ParkıStar tv
Görüş Bildir