Musevi Cemaatinden Atalay'a Yanıt

 > -

Musevi Cemaatinden Atalay'a Yanıt

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın ''Gezi olaylarının arkasında Yahudi diasporası var'' iddialarına Türk Musevi Cemaati'nden cevap geldi.

Türk Musevi Cemaati'nin sitesinden yapılan açıklamada şöyle:

Başbakan Yardımcımız Sayın Beşir Atalay'ın basından takip ettiğimiz 'Gezi olaylarının arkasında Yahudi diasporası olduğuna' dair yaptığı açıklamanın anlamı, kapsamı ve ayrıntıları ile ilgili bilgi edinmeye çalışıyoruz.

Ancak her durumda, böylesi genelleme içeren söylemlerin içinde biz Türk Yahudi vatandaşlarının da bulunduğu ve dünyanın herhangi bir ülkesinde yaşayan o ülkenin Yahudi inancına sahip vatandaşlarını da kapsadığının anlaşılabileceği ve hedef alınabileceğine ilişkin kaygılarımızı belirtir ve bu gibi algılamaların doğurabileceği sonuçlara dair endişe ve üzüntülerimizi paylaşmak isteriz.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Gezi Parkı olaylarıyla ilgili dün yaptığı açıklamada akıllara ziyan sözler sarf etmişti. Atalay, dış güçlerin ve Yahudi diasporasının bu karışıklıkları tetiklediğini ve bu konuda etkin bir şekilde çalıştığını söylemişti.

Büyük Türkiye'nin önüne geçilmek istendiğini öne süren Atalay, milletin artık eski millet olmadığını ve her şeyden haberi olduğunu kaydetti.

Yurt

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBaşbakan YardımcısıBeşir AtalayGezi Parkı
Görüş Bildir